...

Į ką reikėtų kreiptis, norint publikuoti internete ištraukas iš knygos?

Žinių bazė

2012.08.28

Norėčiau internetiniame puslapyje patalpinti ištraukas iš knygos (kaip informacinę medžiagą). Knyga leista užsienyje, anglų kalba, todėl ištraukos būtų išverstos ir publikuotos. Su kuo tokiu atveju reikėtų kontaktuoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-08-28 15:32

Pagal įstatymą leidžiama be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo ir be autorinio atlyginimo, tačiau nurodžius,...

Publikavimo data: 2012-08-28 15:32

Pagal įstatymą leidžiama be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo ir be autorinio atlyginimo, tačiau nurodžius, jei tai įmanoma, naudojamą šaltinį ir autoriaus vardą, atgaminti, išleisti ir viešai skelbti (įskaitant padarymą viešai prieinamos kompiuterių tinklais) nedidelę teisėtai išleisto ar viešai paskelbto literatūros ir mokslo kūrinio dalį tiek originalo kalba, tiek išverstą į kitą kalbą, kaip citatą (pvz., kritikos ar apžvalgos tikslais) kitame kūrinyje, jeigu toks panaudojimas yra sąžiningas ir neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.

Jeigu citavimo mastas yra didesnis nei įprasta (arba tai nėra citavimas kitame kūrinyje), dėl leidimo publikuoti užsienyje leistos knygos ištraukos vertimą internete, reikėtų kreipti į Lietuvos Autorių Teisių Gynimo Asociacijos agentūra (LATGA-A), kuri kolektyviai administruoja autorių teisių turėtojų teises. Jeigu LATGA-A nurodyto kūrinio teisių neadministruoja, reiktų kreiptis tiesiogiai į teisių turėtoją, kuris yra nurodytas pačioje knygoje (tai gali būti autorius arba, pvz. leidykla). Svarbu, kad šiuo atveju leidimo reikia ne tik dėl publikavimo, bet ir dėl vertimo.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.