...

Grikių arbatos auginimas ir idėjos apsauga

Žinių bazė

2020.10.01

Planuoju auginti specialią grikių veislę, tinkamą gaminti grikių arbatai. Šiuo metu formuluoju ir kalbuosi su mokslo bendruomene (MTEP), kuri išmano auginimo specifiką, dirvožemį ir tam būtinas sąlygas. Ar šiame etape esu saugus, tai yra man parengs mokslinį tyrimą, analizę, sąlygas,  su išvadomis, o kažkas gali juo pasinaudoti. Bet šios paslaugos mokamos, aš už jas mokėsiu. Tačiau nesu garantuotas, ar nieks nepasikalbės, nenutekins informacijos. Apskritai, ar šiame versle man reikėtų galvoti apie idėjos apsaugą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-10-05 15:19

Atsakant į pateiktą klausimą, visų pirma, norėtume pažymėti, kad Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 straipsnio 1...

Publikavimo data: 2020-10-05 15:19

Atsakant į pateiktą klausimą, visų pirma, norėtume pažymėti, kad Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 straipsnio 1 punkte nurodyta, kad idėja, kaip neturinti objektyvios išraiškos, nėra autorių teisės objektas, todėl nėra saugoma. Kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai idėjos apsaugos taip pat nenumato. Vadinasi, kol idėja neturi objektyvios formos, ji nėra saugoma. Atsižvelgiant į tai, Jūsų nurodytoje stadijoje, t. y. kol idėja yra vystoma, siekiant apsisaugoti nuo informacijos atskleidimo, su visais trečiaisiais asmenimis, rekomenduotume sudaryti konfidencialumo sutartis, jose numatant konkrečią piniginę sankciją, kuri būtų taikoma, jei Jūsų pateikta informacija būtų nutekinta. Kaip minėta, idėja yra saugoma įstatymo, kai ji turi objektyvią formą, pavyzdžiui, yra pateikta kaip verslo planas, žodinis, grafinis ar kitokio tipo prekės ženklas – pastaraisiais atvejais Jūsų objektyviai išreikštos idėjos apsaugą garantuotų ir reglamentuotų minėtas autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas bei LR prekių ženklų įstatymas, tačiau konkrečiu atveju, kad apsauga galiotų, gali reikėti papildomų veiksmų, tokių, kaip, pavyzdžiui, prekės ženklo registracijos. Tuo atveju, jei objektyvia forma išreikšta idėja sudaro komercinę ar gamybinę paslaptį, ji gali būti saugoma, remiantis Civilinio kodekso 1.116 straipsniu. Tuo atveju, jei Jūsų minėtą mokslinį tyrimą, analizę, sąlygas būtų galima prilyginti išradimui (kai sukuriamas naujas ar patobulinamas jau esamas įrenginys, produktas ir/ar procesas ir sukuriamas rezultatas nėra akivaizdus atitinkamos srities specialistui), Jums būtų naudinga užpatentuoti išradimą ir įgauti patentu suteikiamą išradimui teisinę apsaugą. Atkreipiame dėmesį, jog šiame atsakyme yra pateikta bendro pobūdžio informacija, norint gauti išsamią konsultaciją, siūlome kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.