Fotografavimo veikla. Kokias sutartis reikia sudaryti?

Žinių bazė

2014.06.18

Užsiimu fotografavimo veikla. Noriu pasiteirauti ar turėdama verslo liudijimą šiai veiklai galiu sudaryti ir pasirašyti sutartis su fiziniais asmenimis, juridiniais asmenimis? Jei taip, tai kokios tai sutartys turėtų būti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:57

Kadangi Jūsų užduoti klausimai yra gana platūs, atsakydami į juos pateikiame bendrojo pobūdžio konsultaciją. Tam, kad detaliai atsakyti į Jūsų...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:57

Kadangi Jūsų užduoti klausimai yra gana platūs, atsakydami į juos pateikiame bendrojo pobūdžio konsultaciją. Tam, kad detaliai atsakyti į Jūsų klausimus, būtų pravartu išsiaiškinti, pavyzdžiui, kokios naudos siektumėte sudarydama sutartis su fiziniais ir/ar juridiniais asmenimis. Pirmiausia, teisės aktuose nėra numatyta specialių ribojimų, kurie būtų taikomi asmenims, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą (įskaitant fotografavimo veiklą) dėl sutarčių su fiziniais/juridiniais asmenimis sudarymo. Todėl visais atvejais reikia vadovautis bendrosiomis ir specialiosiomis (konkrečias sutartis reglamentuojančiomis) nuostatomis, įtvirtintomis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau - CK). Vadovaujantis CK 6.156 str., šalys turi teisę laisvai sudaryti sutartis (įskaitant ir CK nenumatytas sutartis) bei savo nuožiūra nustatyti tarpusavio teises ir pareigas, jeigu jos neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms. Pavyzdžiui, negalima susitarti dėl to, ko neįmanoma įvykdyti; susitarti dėl kokio nors objekto pirkimo-pardavimo, kuris negali laisvai dalyvauti civilinėje apyvartoje (pavyzdžiui, prekyba ginklais) ir pan. Tai reiškia, jog vykdydama fotografavimo veiklą ir turėdama verslo liudijimą Jūs turite teisę sudaryti įvairias įstatymams neprieštaraujančias sutartis, priklausomai nuo savo poreikių. Pavyzdžiui, galite sudaryti sutartis dėl tam tikrų fotografijos paslaugų teikimo, fotoaparatų įsigijimo ir kita. Be viso to kas išvardinta aukščiau Jums gali būti aktualus ir darbo sutarčių sudarymas. Tokios sutarties turinį bei formą reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (toliau – DK), kuriame yra numatyta, jog darbdaviu gali būti ir fizinis asmuo. Svarbu tai, jog tapdama darbdaviu privalėsite vykdyti ir su tuo susijusias pareigas, pavyzdžiui, už darbuotoją mokėti tam tikrus mokesčius valstybei.  Jei vystydama fotografijos veiklą norėsite samdyti daugiau darbuotojų, siūlyčiau parengti tipinę darbo sutarties formą, kurios pagrindu galėtumėte plėsti komandos žmonių skaičių ir didinti savo paslaugų konkurencingumą rinkoje. Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.