...

E-parduotuvės atidarymas jau veikiančiai įmonei

Žinių bazė

2014.04.29

Skaičiau kaip atsidaryti e-parduotuvę paprastam piliečiui. O kaip dėl jau egzistuojančių įmonių? Kurios sugalvojo savo produkciją pardavinėti internetu kaip pvz. suvenyrus. Jau turime tinklapį ar galime tame pačiame tinklapyje sukurti ir e-parduotuvę? Ar yra kokie nors papildomi mokesčiai bei įstatymai?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-04-29 12:35

E-parduotuvės atidarymui tiek fiziniam asmeniui, tiek juridiniam yra keliami tie patys reikalavimai: buhalterinės apskaitos tvarkymas, sąskaitų-faktūrų išrašymas, asmens duomenų tvarkymas...

Publikavimo data: 2014-04-29 12:35

E-parduotuvės atidarymui tiek fiziniam asmeniui, tiek juridiniam yra keliami tie patys reikalavimai: buhalterinės apskaitos tvarkymas, sąskaitų-faktūrų išrašymas, asmens duomenų tvarkymas bei apsauga, vartotojų informavimas, sąžiningas konkuravimas, autorinių ir gretutinių teisių nepažeidimas ir pan.  Elektroninės prekybos ypatumus Lietuvoje reglamentuoja LR Elektroninių ryšių įstatymas, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus įsakymas dėl elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisyklių patvirtinimo, LR Civilinis kodeksas ir kt.
Šiais laikais galima nusipirkti veikiančią E-parduotuvę, taip pat galima ją nuomotis arba kurti patiems.

E-parduotuvės kūrimas – tai projekto pagal unikalius kliento poreikius projektavimas ir kūrimas. E-parduotuvės nuoma – tai jau sukurtas techninis sprendimas, kuriuo galite naudotis mokėdami mėnesinį mokestį. Sukurti e-parduotuvę tame pačiame įmonės tinklapyje ar išsirinkti tinkamą jau sukurtą parduotuvės techninį sprendimą nuomai Jums gali padėti internetines platformas kuriančios įmonės, individualias paslaugas teikiantys IT specialistai.

Pabrėžtina, jog kuriant svetainę ir/ar e-parduotuvę yra svarbu laikytis sąžiningo konkuravimo principų, autorinių ir gretutinių teisių apsaugą reglamentuojančių teisės aktų. Pavyzdžiui, informacija pateikta svetainėje neturi klaidinti vartotojų, nuotraukos, tekstas, talpinamas internetinėje platformoje, neturi pažeisti autorių teisių, muzikinio garsinio fono naudojimas turi būti teisėtas. Svarbu, jog naudojant nuotraukas, cituojant tekstus būtų tinkamos nuorodos į šaltinį, o tam tikrais atvejais, juos naudojant komerciniais tikslais – aiškus autoriaus ar teisių turėtojo sutikimas. Valdant E-parduotuvę paprastai registruojami vartotojų-pirkėjų asmens duomenys, todėl labai svarbu laikytis asmens duomenų valdytojams / tvarkytojams nustatytų reikalavimų. Asmens duomenų apsaugą reglamentuoja LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas, priežiūra vykdo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Pažymėtina, kad e-prekyba yra laikoma ekonomine veikla, o Lietuvos Respublikoje asmenys, vykdantys komercinę veiklą, privalo mokėti mokesčius valstybei. Valstybė nenustato specialių mokesčių e-parduotuvių valdytojams. Tačiau pasitelkiant mokėjimo paslaugas teikiančias įmones ir/ar naudojantis platformos kuratorių paslaugas, įvertinkite papildomus jų kaštus, t.y., tarpininkavimo mokestį, kitas sudaromos sutarties sąlygas, kurios gali įtakoti Jūsų e-prekybos verslo planą. Internetu vykdomą veiklą, kaip ir bet kokią kitą ekonominę veiklą, turi teisę tikrinti atitinkamos ekonominę veiklą vykdančius asmenis kontroliuojančios valstybės institucijos, tokios kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ir kitos. 

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.