...

Domina originalaus alaus importas į Lietuvą iš Vokietijos

Žinių bazė

2014.03.31

Norėčiau užsiimti vienos arba keletos originalios alaus rušies importu į Lietuvą iš Vokietijos. Alaus stiprumas – iki 6 laipsnių , išfasavimas – 0,5 litro tūrio stikliniai buteliai arba skardinės taip pat pilstomas, statinese. Importo apimtys – iki 400-500 vnt. per mėnėsį. Norėčiau sužinoti, kokie reikalingi leidimai, licencijos ? Kur kreiptis ? Kokie laukia mokesčiai ? Ką dar turėčiau žinoti norėdamas užsiimti tokia veikla…?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-31 08:18

Atsakant į pateiktą klausimą pažymėtina, jog alkoholiniams gėrimams, įvežamiems į Lietuvos Respublikos teritoriją yra taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas. Alkoholinių...

Publikavimo data: 2014-03-31 08:18

Atsakant į pateiktą klausimą pažymėtina, jog alkoholiniams gėrimams, įvežamiems į Lietuvos Respublikos teritoriją yra taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas. Alkoholinių gėrimų įvežimą, taip pat kaip ir alkoholinių gėrimų gamybą bei pardavimą, gali vykdyti tik juridiniai asmenys (t. y. įmonės), turintys Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme numatytą licenciją. Įvežę alkoholio produktus, įmonės Lietuvos Respublikoje privalo laikytis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo III skyriaus trečiajame skirsnyje nustatytų alkoholio produktų pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimų.

Iš pateikto klausimo nėra aišku, ar įvežtą originalios rūšies alų iš Vokietijos į Lietuvos Respubliką, planuojama pardavinėti mažmenine ar didmenine prekyba. Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato atskirų licencijų alkoholinių gėrimų įvežimui, todėl pirmiausia turite nuspręsti, kokiu būdu platinsite įvežtus alkoholinius gėrimus Lietuvos Respublikos teritorijoje – versitės mažmenine ar didmenine alkoholinių gėrimų prekyba.

Mažmeninės ir didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijavimo tvarka numatyta Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 20 d. nutarime Nr. 618 „Dėl didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimų taisyklių ir mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės).

Minėti teisės aktai pateikia licencijų rūšių sąrašą bei nurodo licencijos prašantiems asmenims keliamus reikalavimus. Jūsų atveju, vadovaujantis minėtomis Taisyklėmis, bus reikalinga „licencija verstis didmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento“ arba „licencija verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento“. Turėdami vieną iš šių licencijų galėsite užsiimti ir alaus iš Vokietijos Respublikos įvežimu į Lietuvos Respublika.

Pažymėtina, jog licencijas verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu bei Taisyklėmis, išduoda, papildo, jų rekvizitus patikslina, apie galimą licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimo panaikinimą įspėja, licencijų galiojimą sustabdo, licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimą panaikina, popierinių licencijų dublikatus išduoda Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Departamentas taip pat prižiūri, kaip licencijų verstis didmenine prekyba alkoholio produktais ar mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turėtojai laikosi licencijuojamos veiklos sąlygų.

Tuo tarpu licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduoda, papildo, jų rekvizitus patikslina, apie galimą licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimo panaikinimą įspėja, licencijų galiojimą sustabdo, licencijų galiojimo sustabdymą ar licencijų galiojimą panaikina, popierinių licencijų dublikatus išduoda, taip pat prižiūri, kaip licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turėtojai laikosi licencijuojamos veiklos sąlygų, savivaldybės vykdomoji institucija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu, Taisyklėmis ir savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

Taigi, norint gauti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, motyvuotu prašymu bei kitais teisės aktuose nurodytais prie prašymo pridedamais dokumentais, turėtumėte kreiptis į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą, o dėl licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turėtumėte kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją.

Į Lietuvos Respubliką įvežamiems alkoholiniams gėrimams taikomus mokesčių tarifus, t. y. pridėtinės vertės mokestį, akcizo, muito mokestį bei jų dydžius, galima sužinoti Lietuvos Respublikos integruoto tarifo (LITAR) duomenų bazėje (www.litarweb.cust.lt). LITAR duomenų bazėje taip pat pateikiama informacija apie kai kuriuos importo ir eksporto draudimus bei apribojimus. Daugiau informacijos galite sužinoti kreipęsi į Lietuvos Respublikos muitinės specialistus.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.