...

Domina originalaus alaus importas į Lietuvą iš Prancūzijos.

Žinių bazė

2013.04.17

Esu fizinis asmuo. Norėčiau užsiimti vienos originalios alaus rušies importu į Lietuvą iš Prancūzijos. Alaus stiprumas – iki 6 laipsnių , išfasavimas – 0,5 litro tūrio stikliniai buteliai arba skardinės. Importo apimtys – iki 500 vnt. per mėnėsį. Norėčiau sužinoti ar man kaip fiziniam asmeniui įmanoma tuom užsiimti. Jei taip – kokie reikalingi leidimai , licenzijos ? Kur kreiptis ? Kokie laukia mokesčiai ? Ką dar turėčiau žinoti norėdamas užsiimti tokia veikla…?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-17 10:55

Alus yra ypatingas gaminys, todėl jo apskaitai, gamybai, įvežimui, importui, eksportui, prekybai ir vartojimui taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas, kuris...

Publikavimo data: 2013-04-17 10:55

Alus yra ypatingas gaminys, todėl jo apskaitai, gamybai, įvežimui, importui, eksportui, prekybai ir vartojimui taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas, kuris įtvirtintas Alkoholio kontrolės įstatyme.

Vadovaujantis šiuo įstatymu alkoholio produktų įvežimas į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės valstybių (Prancūzijos – taip pat) nėra laikomas importu, todėl nereikia alkoholio produktų importo licencijos.

Vis dėlto pardavinėti alkoholinius gėrimus Lietuvos Respublikoje galima tik turint didmeninės ar mažmeninės prekybos alkoholio produktais licenciją. Šiuo atveju jums būtų reikalinga licencija verstis mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 proc. Šią licenciją išduoda savivaldybės, kurios teritorijoje juridinis asmuo versis alkoholio mažmenine prekyba, vykdomoji institucija. Licencijos kaina – 1 300 Lt.

Svarbu paminėti, kad įvežti alkoholio produktus į Lietuvą leidžiama tik įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams, užsienio juridinių asmenų atstovybėms Lietuvos Respublikoje.

Būtina atkreipti dėmesį, kad įstatyme nėra numatyta galimybė įvežti alkoholio produktus fiziniams asmenims, įregistravusiems ir vykdantiems individualiąją veiklą, išskyrus įstatyme numatyto leidžiamo kiekio įvežimą asmeniniam naudojimui. Taigi jūsų nurodomą veiklą gali vykdyti tik juridinis asmuo, kuriam išduodama licencija verstis alkoholio mažmenine prekyba.

Jeigu vertintume steigimo išlaidas, jums rekomenduotina steigti mažąją bendriją, nes nereikia įstatinio kapitalo.

Versdamiesi alaus prekyba jūs privalote turėti kiekvienos įvežtos ir realizuojamos alkoholio produktų siuntos atitiktį patvirtinančius dokumentus, išduotus užsienio valstybės ūkio subjektų, iš kurių buvo įsigyti alkoholio produktai, o įvežant ir realizuojant vyno produktus – gabenimo dokumentus.

Svarbu paminėti, kad įvežamų alkoholio produktų saugos ir kokybės rodikliai privalo atitikti Lietuvos Respublikoje galiojančius reikalavimus. Alkoholio produktų saugos ir kokybės atitiktį teisės aktų reikalavimams kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Galiausiai alkoholiniai gėrimai pagal Akcizų įstatymą yra priskirtini prekių grupėms, apmokestinamoms akcizu. Alui taikomas 8,5 lito už 1 proc. faktinės tūrinės alkoholio koncentracijos procentais akcizų tarifas, kuris nustatomas už produkto hektolitrą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.