...

Dėl tarpininkavimo statybos paslaugomis

Žinių bazė

2013.06.11

Sveiki, turiu UAB, planuoju tarpininkauti ieškodamas klientų statybos bendrovei. Tačiau apmokėjimas bus ne kaip įprasta (klientas sumoka statybos bendrovei, o ši sumoka tarpininkui komisinius), o klientas sumokės visus pinigus tarpininkui ir tada tarpininkas perves statybų bendrovei pasilikdamas sutartą sumą komisinių. Taip darysiu todėl, kad klientai nežinotų kam tarpininkauju ir, kad savo draugams rekomenduotų būtent mano firmą, o ne tą statybvos bendrovę.

Klausimas – ar aš galėsiu išrašyti sąskaitas klientams kur apmokama bus “už statybos paslaugas”? Juk mano įmonė neturi atestatų ir kitų reikiamų dokumentų, esame tik tarpininkai. Ta prasme jokių darbų patys nedarome, bet ar nebus problemų vėliau jei kokia nors inspekcija tikrins mūsų įmonę, pamatys mūsų klientams išrašytas sąskaitas “už statybos darbus” ir nubaus už tai, nes mes neturėdami jokių atestatų atlikome statybos darbus? Ar mums užteks pasakyti, kad mes nieko neatlikom, o tiesiog tai neįprastai apiformintas tarpininkavimo sandoris?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-06-11 02:16

Informacijos apie minimą sandorį rasite LR Statybos įstatyme. Visų pirma Jūsų minėtas sandoris turi būti tinkamai įformintas, surašius Rangos (tarp...

Publikavimo data: 2013-06-11 02:16

Informacijos apie minimą sandorį rasite LR Statybos įstatyme.

Visų pirma Jūsų minėtas sandoris turi būti tinkamai įformintas, surašius Rangos (tarp galutinio pirkėjo ir Jūsų įmonės) ir Subrangos (tarp Jūsų įmonės ir statybos bendrovės) sutartis. Nors Jūs ir neatliksite pačių statybos darbų, tačiau būsite rangovas, kuris bus atsakingas už atliktus statybos darbus, kuris galutiniam pirkėjui išrašys sąskaitą už atliktas paslaugas, tuo tarpu įmonė, kuri faktiškai atliks statybos darbus, bus subrangovas. Nesvarbu, kad patys faktiškai neatliekate jokių statybos darbų; remiantis LR Statybos įstatymu, tokio sandorio metu Jūs esate rangovas, kuris arba pats atlieka statybos darbus, arba, kaip yra Jūsų atveju, samdo subrangovus darbams atlikti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.