...

Dėl sporto klubo patalpų naudojimo

Žinių bazė

2014.04.08

Gavau pasiūlymą atidaryti sporto klubą. Patalpas sutvarkė ir sporto įrenginius supirko bendruomenė už paramos pinigus. Patalpos, kuriose yra įrenginiai, pagal panaudos sutartį iš savivaldybės perduotos bendruomenei.
Bendruomenė sutinka, kad patalpomis ir įranga naudočiausi neatlygintinai.
Galvoju pasirinkti individualią veiklą pagal verslo liudijimą.
Ar gali bendruomenė leisti man vykdyti veiklą tuose patalpose?
Jei ne, kokios dar būtų galimybės šioje situacijoje?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-04-08 09:55

Kaip suprantu iš Jūsų klausimo, panaudos sutartis yra sudaryta tarp savivaldybės ir bendruomenės. LR Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo...

Publikavimo data: 2014-04-08 09:55

Kaip suprantu iš Jūsų klausimo, panaudos sutartis yra sudaryta tarp savivaldybės ir bendruomenės. LR Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas numato, kad asmenys, kuriems savivaldybių turtas perduotas neatlygintinai naudotis, negali jo išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis (pvz., panaudos pagrindais, t.y. neatlygintinai naudotis) tretiesiems asmenims.

Kita vertus, pagal LR Civilinį kodeksą toks perdavimas įmanomas turint rašytinį panaudos davėjo (šiuo atveju savivaldybės) sutikimą. Taigi jums reikėtų gauti ne tik bendruomenės, bet ir savivaldybės sutikimą sporto klubui įrengti.

Kitas klausimas, kokią konkrečiai veiklą Jūs vykdytumėte sporto klube – būtumėte sporto klubo administratorius, treniruoklių instruktorius ar vykdytumėte dar kitokią veiklą? Priklausomai nuo jūsų atsakymo, galima būtų vertinti, ar tokiai veiklai užtenka verslo liudijimo (kaip kad, pavyzdžiui, trenerių veiklai (EVRK klasė 85.41), ar tokia veikla galima verstis tik pagal individualios veiklos pažymą.

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.