...

Dėl Mažosios bendrijos įstatų

Žinių bazė

2013.12.13

Sveiki,
susidūrėme su tokia problema, tikimės, kad galėsite pakonsultuoti. Esame įsteigę Mažąją bendriją, bendrijos nariai yra trys. Bendrija dirba pelningai ir auga, todėl nusprendėme ją reorganizuotį į UAB.  Tačiau susidūrėme su problema. Yra vienas bendrijos narys, kuris nedalyvauja bendrijos veikloje, nepadeda jai augti. Tiesiog yra narys, bet savanoriškai pasitraukti iš bendrijos nenori. Žmogus yra pakankamai konfliktiškas ir nori įmonės pelno, tačiau niekuo neprisidėdamas prie jos veiklos gerovės.
Norime pasiteirauti, ar yra kažkoks priverstinis būdas išmesti bendrijos narį iš Mažosios bendrijos? Ar galima keisti Mažosios bendrijos nuostatus įrašant punktą, kad 2/3 visų Bendrijos narių balsavimu galima išmesti narį?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-12-13 14:31

Vienintelis būdas priverstine tvarka „išmesti“ MB narį, nustatytas LR Mažųjų bendrijų įstatyme, yra priverstinis to mažosios bendrijos nario teisių pardavimas,...

Publikavimo data: 2013-12-13 14:31

Vienintelis būdas priverstine tvarka „išmesti“ MB narį, nustatytas LR Mažųjų bendrijų įstatyme, yra priverstinis to mažosios bendrijos nario teisių pardavimas, jeigu i) tokio bendrijos nario veiksmai prieštarauja mažosios bendrijos veiklos tikslams ir ii) negalima pagrįstai manyti, kad tie veiksmai ateityje pasikeis. Jei egzistuoja abi sąlygos, priverstinis mažosios bendrijos nario teisių pardavimas organizuojamas LR CK nustatyta tvarka.

Toks priverstinis nario teisių pardavimas yra sudėtinga, ilga ir brangi procedūra, kuri gali būti įgyvendinama tik vienam ar keliems bendrijos nariams, kurių įnašai sudaro ne mažiau kaip 1/3 visų įnašų į mažąją bendriją, kreipiantis į teismą. Atkreiptinas dėmesys, priverstinai parduodant vieno iš mažosios bendrijos narių teises, asmenys, inicijavę tokią procedūrą, privalo teises nupirkti ta kaina, kurią nustatys teismo paskirti ekspertai.  Priverstinio pardavimo procese bylos šalis privalo atstovauti advokatai.

Deja, MB nuostatų negalima pakeisti numatant kitokią, nei reglamentuota įstatymais, mažosios bendrijos nario pašalinimo iš bendrijos tvarką. Tačiau, atkreiptinas dėmesys, kad MB narių susirinkimo sprendimas pertvarkyti mažąją bendriją (pavyzdžiui, į UAB) yra priimamas 2/3 visų MB narių turimų balsų dauguma. Taigi, jeigu bendrijoje yra trys nariai ir nėra numatyta, kad sprendimas pertvarkyti MB priimamas didesne balsų dauguma, tai tokį sprendimą taip pat gali priimti ir 2 nariai iš 3.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.