...

Dėl individualios veiklos

Žinių bazė

2013.09.10

Laba diena,
norėjau paklausti ar galima užsiimti teisine veikla pagal individualios veikos pažymą? (EVKR kodas 69.10).
Iš anksto dėkoju.
Pagarbiai, Laura

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-09-10 21:20

Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Prieš pradedant...

Publikavimo data: 2013-09-10 21:20

Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, gyventojas apie tai turi informuoti mokesčių administratorių. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, norintis vykdyti individualią veiklą, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną privalo apie tai informuoti mokesčių administratorių, pateikdamas Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą formą REG812, joje nurodant individualios veiklos rūšies kodą (ar keletą kodų) pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (plačiau žiūrėti 2013 m. birželio 25 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko įsakymą dėl fizinių asmenų įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/ išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro taisyklių patvirtinimo (Valstybės žinios, 2013-06-26, Nr. 67-3390)). Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodyta, jog pagal EVRK 69.10 kodą, galima vykdyti teisinę veiklą, kuri apima: konsultacijas ir juridinius atstovavimus civilinėse ir baudžiamosiose bylose, konsultacijas ir atstovavimus darbo ginčuose, bendruosius patarimus ir konsultacijas, teisinių dokumentų (pvz.: steigimo dokumentų, partnerystės sutarčių ar kitokių panašių, susijusių su bendrovių steigimu dokumentų; patentų ir autorių teisių; aktų testamentų, įgaliojimų ir kitų dokumentų) rengimą, taip pat kitą notarų, civilinės teisės notarų, antstolių, arbitrų, teismo ekspertų ir trečiųjų teismo teisėjų veiklą.

Atkreipiamas dėmesys į tai, jog iš esmės, individualios veiklos pažyma gyventojui suteikia teisę vykdyti įregistruotą individualią veiklą bei legaliai gauti iš šios veiklos pajamų, kas yra betarpiškai susiję su mokesčių mokėjimu valstybei. Kita vertus, individualios veiklos pažyma nėra leidimas, kuris suteikia teisę atlikti tokius teisinius veiksmus, kuriuos gali atlikti tik tam tikrus reikalavimams atitinkantys asmenys (pvz.: Civilinio proceso kodekso 56 str. yra nurodytas sąrašas asmenų, kurie gali būti atstovais teisme pagal pavedimą, tad neatitinkant šiame straipsnyje nurodytų kriterijų, asmuo negalės atstovauti teisme ir turėdamas individualios veiklos pažymą). Taigi, EVRK 69.10 punktas leidžia asmeniui užsiimti teisine veikla pagal individualios veiklos pažymą ir gauti iš šios veiklos pajamų, tačiau, visų pirma, reikia išsiaiškinti, ar asmuo, atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, apskritai turi teisę atlikti tam tikrus konkrečius teisinius veiksmus.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.