...

Dėl individualios veiklos sąskaitų-faktūrų išrašymo už paslaugas Lietuvoje, pastoviai gyvenant užsienyje

Žinių bazė

2014.06.23

Gyvenu Portugalijoje ir čia vystau individualią veiklą, už čia teikiamas paslaugas išrašydama sąskaitas.
Iš Lietuvos esu išsiregistravusi.
Norėčiau pradėti bendradarbiauti su vertimo agentūra Lietuvoje ir norėčiau sužinoti ar galėčiau už vertimo paslaugas pateikti portugališką sąskaitą – faktūrą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-06-23 20:13

Jei gyvenate užsienyje, o Lietuvoje esate užregistravę individualią veiklą pagal pažymą, sąskaitas-faktūras už teikiamas paslaugas išrašote bendra tvarka: kai galutinai...

Publikavimo data: 2014-06-23 20:13

Jei gyvenate užsienyje, o Lietuvoje esate užregistravę individualią veiklą pagal pažymą, sąskaitas-faktūras už teikiamas paslaugas išrašote bendra tvarka: kai galutinai suteikiate paslaugą išrašote sąskaitą-faktūrą. Apmokėjimą galite gauti tiek grynais tiek pavedimu. Visas gautas įplaukas registruojate pajamų-išlaidų žurnale. O metams pasibaigus, iki gegužės 1-os deklaruojate gautas pajamas. Iš pajamų galite atimti patirtas išlaidas, jei renkate išlaidų dokumentus arba tiesiog atimti 30% leidžiamų atskaitymų. Gautas skirtumas, tai suma, nuo kurios turėsite sumokėti mokesčius. Mokate GPM 5 arba 15 proc., PSD 4,5 % ir Sodrai 14,25%. Išskyrus, jei esate deklaravę, kad gyvenate Portugalijoje ir ten esate drausta sveikatos ir socialiniu draudimu, tuomet Sodrai pristačius reikalaujamus dokumentus (A1 pažymėjimą), Jums nereikėtų mokėti mokesčių SODRAI.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.