...

Dėl domeno vardo galimo piktnaudžiavimo

Žinių bazė

2021.04.19

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu. O jei aš nepirksiu, mano domeną parduos kitiems, kurie užsiima aksesuarų prekyba ir tikėtina, kad aš prarasiu klientų. Ar tokie veiksmai yra teisėti? Tiesiog nepagalvojau nusipirkti ir .eu galune to pačio domeno.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-04-30 11:36

Pažymime, jog domenai nėra saugomi ir Jūsų domeną su kita galūne gali nusipirkti bet kuris trečiasis asmuo. Jums taip pat...

Publikavimo data: 2021-04-30 11:36

Pažymime, jog domenai nėra saugomi ir Jūsų domeną su kita galūne gali nusipirkti bet kuris trečiasis asmuo. Jums taip pat nėra ribojama teisė nusipirkti domenų su .eu, .com ar kitomis galūnėmis, išskyrus kai kurių šalių išimtis, kuomet domeną leidžiama įsigyti tik tos šalies piliečiams. Tai yra teisėta ir jokių įstatymų nepažeidžia. Tuo atveju, jei užsiimate aksesuarų prekyba ir turite konkretų prekės ženklą, siūlytume apsvarstyti prekės ženklo registraciją. Šiuo atveju tretieji asmenys negalėtų naudoti Jūsų prekės ženklo, o bet koks panaudojimas būtų laikomas neteisėtu. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.