...

Dėl darbo pagal autorinę sutartį

Žinių bazė

2013.04.26

Norėčiau gauti informacijos dėl darbo pagal autorinę sutartį.
1. Ar gali karjeros valstybės tarnautojas ( IT specialistas ) papildomai dirbti pagal autorinę sutartį? (Tai darbas pagal atskirus IT projektus; IT projektų konsultavimą ir jų vykdymą).
Paslauga bus teikiama nereguliariai, t.y. esant tam tikrom galimybėms: atostogos metu, nemokamo atostogų metu, kartais ir savaitgaliais.
2. Jeigu taip, kokie mokesčiai man bus privalomi mokėti?
Dėkoju iš anksto

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-26 18:01

1. Pirmiausia atkreiptinas dėmesys į tai, kad šalių, pasirašiusių autorinę sutartį, darbo teisiniai santykiai nesieja., t.y. pagal autorinę sutartį nėra...

Publikavimo data: 2013-04-26 18:01

1. Pirmiausia atkreiptinas dėmesys į tai, kad šalių, pasirašiusių autorinę sutartį, darbo teisiniai santykiai nesieja., t.y. pagal autorinę sutartį nėra dirbama. Pagal šią sutartį viena šalis (autorius ar jo teisių turėtojas) perduoda arba suteikia autorių turtines teises į literatūros, mokslo ar meno kūrinį arba įsipareigoja sukurti sutartyje nurodytą kūrinį ir perduoti ar suteikti autorių turtines teises į jį kitai šaliai (teisių perėmėjui ar licenciatui), o kita šalis įsipareigoja naudoti kūrinį arba pradėti juo naudotis sutartyje nustatytomis sąlygomis ir sumokėti nustatytą autorinį atlyginimą, jeigu sutartyje nenustatyta kitaip (Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo 39 straipsnis).

Sudaryti autorines sutartis, karjeros valstybės tarnautojas gali. Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 1 punkte numatyta, kad šis įstatymas taikomas autoriams ir gretutinių teisių subjektams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje fiziniai asmenys, arba juridiniai asmenys, kurių buveinės yra Lietuvos Respublikoje. To paties įstatymo 6 straipsnyje numatyta, kad autorius yra kūrinį sukūręs fizinis asmuo.

Valstybės tarnybos įstatymas neišvardina konkrečių kūrinių, kuriuos gali autorinės sutarties pagrindu kurti valstybės tarnautojas. Konkrečius autorių teisės objektus numato Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo 4 straipsnis.

2. Dirbant valstybės tarnautoju bei sudarius autorinę sutartį būtų mokamas gyventojų pajamų mokestis ir socialinio draudimo įmokos. Šių mokesčių ir įmokų mokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas bei Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 5 straipsnyje numatyta, kad pajamų mokesčio objektas yra gyventojo pajamos. To paties įstatymo 6 straipsnyje numatyta, kad pajamų mokesčio tarifas yra 15 procentų.
Sudarius autorinę sutartį, nuo atitinkamo atlygio sumos, mokamos 39,98 procentų dydžio socialinio draudimo įmokos šioms draudimo rūšims: pensijų socialinis draudimas, ligos ir motinystės socialinis draudimas, nedarbo socialinis draudimas, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinis draudimas, sveikatos draudimas (sveikatos draudimas vykdomas Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatyme nustatyta tvarka).

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.