...

Darbuotojų darbas ne pagal iš anksto suderintą grafiką

Žinių bazė

2020.09.27

Ar galiu iškviesti iš anksto nesuderinus su darbuotojais grafiko dirbti išeiginėmis ar po darbo valandų, ar būtina leisti įsakymus? Tiesiog norime sustyguoti darbo procesus pagal paklausą. kaip patartumėte elgtis įmonės viduje, kad pasirinktume efektyviausią kelią?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-10-05 15:21

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 115 straipsnio 2 dalis numato, kad darbo (pamainų) grafikai pranešami darbuotojams ne vėliau kaip prieš septynias...

Publikavimo data: 2020-10-05 15:21

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 115 straipsnio 2 dalis numato, kad darbo (pamainų) grafikai pranešami darbuotojams ne vėliau kaip prieš septynias dienas iki jų įsigaliojimo. Jie gali būti keičiami tik nuo darbdavio valios nepriklausančiais atvejais, įspėjus darbuotoją prieš dvi darbuotojo darbo dienas. Išimtis taikoma tik darbdaviams, kurių vidutinis darbuotojų skaičius yra mažiau kaip dešimt darbuotojų – jie apie darbo pamainų grafikus privalo pranešti ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas, nebent su darbuotoju susitariama dėl kitokių pranešimo terminų. Atsižvelgiant į aukščiau nurodytą - jei norite darbuotojus iškviesti dirbti poilsio dienomis arba skirti dirbti viršvalandžius, atitinkamą iškvietimą/paskyrimą turėtumėte įforminti įsakymu, jame numatant darbuotojui mokėtiną darbo užmokestį už laiką, kurį darbuotojas kviečiamas dirbti, bei darbuotojo sutikimą dirbti grafike nenumatytu laikotarpiu. Atkreipiame dėmesį, kad darbuotojo sutikimas dirbti darbo grafike nenumatytu laikotarpiu yra būtinas, jis privalo būti forminamas kiekvienam atvejui atskirai. Be kita ko, pažymime, jog privalote laikytis aukščiau nurodytų darbuotojų supažindinimo su grafikais terminų. Taip pat, atkreipiame dėmesį, jog nesant darbdavio įsakymo dėl darbo poilsio dienomis arba viršvalandžių bei darbuotojo sutikimo dirbti poilsio dienomis ir/ar viršvalandžiais, darbuotojo darbas ne pagal iš anksto numatytą grafiką yra negalimas. Šiame atsakyme yra pateikta bendro pobūdžio informacija, norint gauti išsamią konsultaciją, siūlome kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.