...

Darbuotojo (kuris dirba su individualia veikla) įdarbinimas į MB individualios veiklos pagrindu

Žinių bazė

2022.11.12

Noriu į savo MB įdarbinti žmogų (individualios veiklos pagrindu, jis dirbs pas mane su individualia veikla). Kaip vyksta įdarbinimas? Kokie žingsniai? Ar reikia sutarties?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gražvydas Jukna

Vadovas, įkūrėjas / GJ Mentoring

Publikavimo data: 2022-11-17 21:37

Jums reikėtų pasirinkti kokius santykius su šiuo žmogumi turėsite: 1. Darbo santykiai. Įdarbinate žmogų pagal darbo sutartį, mokate jam sutartą...

Publikavimo data: 2022-11-17 21:37

Jums reikėtų pasirinkti kokius santykius su šiuo žmogumi turėsite: 1. Darbo santykiai. Įdarbinate žmogų pagal darbo sutartį, mokate jam sutartą atlyginimą + visus su darbo santykiais susijusius mokesčius (Sodra, GPM), pildote reikiamas deklaracijas. arba 2. Jei žmogus vykdo individualią veiklą, MB gali pirkti iš šio žmogaus prekes/paslaugas. Tada žmogaus darbinti nereikia, perkate pagal sąskaitas faktūras, atsiskaitote sutartu būdu. Galite pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kurioje apsirašote pagrindinius sutarties dalykus: kainą, kiekį, atsiskaitymo terminus, sutarties galiojimo laiką, šalių įsipareigojimus, ginčų sprendimo būdus. Šiuo atveju MB turi atsakomybę pildyti mėnesio deklaraciją GPM313 ir metų deklaraciją GPM312, kuriose deklaruojamos išmokėtos fiziniam asmeniui A ir B klasės pajamos.

Ekspertai

Gražvydas Jukna

Gražvydas Jukna

Vadovas, įkūrėjas / GJ Mentoring

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.