...

Darbuotojas nepaisė vidinės nustatytos tvarkos ir siuntė pasiūlymus

Žinių bazė

2021.02.26

Mano vadovaujamos įmonės darbuotojas, nepaisydamas vidinės tvarkos, išsiuntė asmeninius pasiūlymus potencialiems klientams, pasinaudodamas savo esamų kontaktu tinklu LinkedIne. Ko pasekoje sulaukėme laiško, grasinančio mus „priduoti” į atitinkamas institucijas. Kieno atsakomybė būtų už pažeidimus? Kas tokiu atveju, jei įmonė gautų baudą, nes darbuotojas tiesiog ignoravo taisykles, tvarką? Kaip tvarkytis ir elgtis? Ar kreiptis patiems pirmiau?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-03-10 15:02

Visų pirma, pažymime, jog darbuotojui vidinės tvarkos galioja, tik kai, jis yra su jomis supažindinamas. Tuo atveju, jei darbuotojas buvo...

Publikavimo data: 2021-03-10 15:02

Visų pirma, pažymime, jog darbuotojui vidinės tvarkos galioja, tik kai, jis yra su jomis supažindinamas. Tuo atveju, jei darbuotojas buvo supažindintas su galiojančia tvarka, tačiau vis tiek tyčia išsiuntė reklaminius pranešimus, darbdavys gali reikalauti atlyginti patirtą materialinę žalą. Pažymėtina, jog LR civilinio kodekso 6.294 str. numatyta, kad samdantis darbuotojus asmuo privalo atlyginti žalą, atsiradusią dėl jo darbuotojų, einančių savo pareigas kaltės. Atitinkamai, tuo atveju, jei būtų gauta bauda, ji būtų paskirta darbdaviui. Kita vertus, LR galiojantis darbo kodeksas, numato, kad darbdavys gali daryti išskaitas iš darbuotojo atlyginimo atlyginti žalai, kurią darbuotojas dėl savo kaltės padarė darbdaviui. Tokiu atveju darbuotojas privalo atlyginti visą padarytą turtinę žalą, bet ne daugiau kaip jo trijų vidutinių darbo užmokesčių dydžio, o jeigu turtinė žala padaryta dėl darbuotojo didelio neatsargumo, – ne daugiau kaip jo šešių vidutinių darbo užmokesčių dydžio. Tokios išskaitos daromos, pagal bendrą susitarimą tarp darbuotojo ir darbdavio. Jei bet kuri šalis nesutinka su išskaitų dydžiu ar tvarka, ginčai yra nagrinėjami Darbo ginčų komisijoje. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos, siūlome kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.