...

Ar verta ir ar galima esant PVM mokėtoju šio statuso atsisakyti, jei įmonės pajamos per trejus metus nuo veiklos pradžios kasmet yra mažesnės nei 155000 lt?

Žinių bazė

2014.04.07

Sveiki,
esame mažas sporto klubelis, kurio kasmetinės pajamos mažesnės nei 155000 lt.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-04-07 12:18

Remiantis LR PVMĮ 75 str. asmuo turi teisę pateikti prašymą išregistruoti jį iš PVM mokėtojų registro, jeigu nesant PVM mokėtoju...

Publikavimo data: 2014-04-07 12:18

Remiantis LR PVMĮ 75 str. asmuo turi teisę pateikti prašymą išregistruoti jį iš PVM mokėtojų registro, jeigu nesant PVM mokėtoju jam nebūtų atsiradusi prievolė juo įsiregistruoti. Jeigu jūsų įmonės pajamos per pastaruosius 12 mėnesių (ne per praėjusius kalendorinius metus) neviršija  155 000 Lt ribos, tuomet turite teisę savanoriškai pateikti prašymą išregistruoti iš PVM mokėtojų.

Į klausimą, ar jūsų įmonei verta išsiregistruoti iš PVM mokėtojų registro, atsakyti sudėtinga, nes pateikėte mažai informacijos. Tai priklauso ne tik nuo minėtos pardavimo ribos (t. y. viršijama ji ar ne), kada įmonė turi prievolę tapti PVM mokėtoja, bet ir nuo kitų specifinių vidinių veiksnių (pavyzdžiui, bendradarbiavimo su tiekėjais galimybė įmonei nesant PVM mokėtoja, vadovybės planai dėl įmonės veiklos, jos plėtimo, ilgalaikio turto įsigijimo ir daug kt.).

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.