...

Ar užsienyje studijuojantis lietuvis gali atlikti praktiką Lietuvos valstybės institucijose?

Žinių bazė

2013.04.13

Noriu paklausti, ar užsienyje studijuojantis lietuvis gali atlikti praktiką Lietuvos valstybės institucijose? Baigti politologijos mokslų 2 kursai. Praktikos trukmė 1 mėn.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:08

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad šiuo metu nėra priimto teisės akto, kuris  nustatytų vieningą praktikos atlikimo valstybės institucijose tvarką....

Publikavimo data: 2020-01-03 11:08

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad šiuo metu nėra priimto teisės akto, kuris  nustatytų vieningą praktikos atlikimo valstybės institucijose tvarką. Tačiau tai nereiškia, kad užsienio valstybėje studijuojantys asmenys tokios teisės neturi. Pažymėtina, kad kiekviena Lietuvos valstybės institucija turi teisę nustatyti tvarką, remiantis kuria ji priima studentus atlikti praktiką. Pavyzdžiui Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje šią tvarką nustato Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. V-21 patvirtintas Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentų praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas). Minėtame Apraše yra nustatyta išsami tvarka, kurioje numatyta galimybė atlikti praktiką užsienyje studijuojantiems lietuviams, taip pat pateikiamos pavyzdinės praktinio mokymo sutartys. Pažymėtina, kad atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje priimami Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių kandidatūrai neprieštarauja ministerijos Informacinių technologijų ir apsaugos departamento Apsaugos skyrius, remdamasis klausimynu, skirtu asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Reikia pastebėti, kad Aprašo 10 punkte nurodyta, jog studentų praktikos trukmė turi būti ne trumpesnė nei keturios savaitės, bet ne ilgesnė nei šeši mėnesiai. Aprašo 8 punkte nustatyta, kad teisę atlikti praktiką ministerijoje turi aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, taip pat magistrantūros studentai. Atsižvelgiant į tai, kad Jūs esate baigęs du politologijos mokslų kursus, manytina, kad Jūs atitinkate šį reikalavimą. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje nėra nustatytos bendros tvarkos dėl praktikos atlikimo Lietuvos valstybės institucijose, darytina išvada, kad asmenims keliamus reikalavimus ir praktikos atlikimo tvarką nustato kiekviena institucija individualiai. Todėl rekomenduojame kreiptis raštu į atitinkamą valstybės instituciją dėl praktikos atlikimo.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.