...

Ar reikia leidimo prekiaujant firminiais rūbais (pvz. Nike, adidas) turgavietėje su verslo liudijimu?

Žinių bazė

2013.04.28

Noriu prekiauti sportiniais rūbais turguje, ar tai veiklai reikalingi kokie gamintojo leidimai, kokius dokumentus reikėtų pateikti VMI tikrintojams? Prekės perkamos iš ES.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-04-28 16:05

Pirma, tokia prekyba yra galima tik tuo atveju, jei Jūsų perpardavinėjami rūbai yra originali produkcija, t. y. yra pagaminti prekių...

Publikavimo data: 2013-04-28 16:05

Pirma, tokia prekyba yra galima tik tuo atveju, jei Jūsų perpardavinėjami rūbai yra originali produkcija, t. y. yra pagaminti prekių ženklų, kuriais jie pažymėti, savininko. Jei prekės klastotos, prekyba jomis bus laikoma nelegalia veikla, už kuria gresia ne tik civilinė, bet ir administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

Jei originalias prekes teisėtai įsigysite Europos Sąjungos teritorijoje, pavyzdžiui, Anglijoje, tokiomis prekėmis galėsite prekiauti be prekių ženklo savininko sutikimo, kadangi tokiu atveju galios vadinamoji teisių išsėmimo taisyklė, kuri reiškia, kad ženklo registracija nesuteikia jo savininkui teisės uždrausti kitam asmeniui žymėti juo prekes, kurios paties ženklo savininko arba jam sutikus yra pažymėtos ir išleistos į Europos Sąjungos rinką.

Vistik prieš perkant tokias prekes reikia įsitikinti, ar jos teisėtai yra ES rinkoje, t. y. reikia prašyti dokumentų, patvirtinančių, kad pats gamintojas (jo įgaliotas asmuo) jas pardavė į ES rinką. Visa rizika dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo tenka jų pardavėjui, t. y. tam, kuris parduoda prekes vartotojams. Jeigu atsitiktų taip, kad pardavėjas buvo apgautas jam prekes pardavusio asmens dėl jų kilmės, yra galimybė reikalauti, kad jis atlygintų nuostolius, tačiau tik tuo atveju, jeigu prekės buvo įsigytos legaliai.

Šiek tiek kitokia situacija būtų, jei prekes įsigysite už Europos Sąjungos ribų, pavyzdžiui, Kinijoje, JAV. Tokiu atveju  prekių ženklo savininkas turės teisę drausti prekiauti jam priklausančiu prekių ženklu pažymėtomis prekėmis. Kad šio draudimo išvengti, reikėtų gauti prekių ženklo savininko sutikimą, kuris gali būti suteiktas licencinės sutarties arba franšizės sutarties forma. Negavus tokio sutikimo rizikuojama sulaukti reikalavimo nutraukti naudojimą ir atlyginti nuostolius.

Gauti sutikimą prekiauti gerai žinomų prekių ženklų gamintojų prekėmis nėra paprasta, nes jie kelia didelius reikalavimus tarpininkams. Tokiais atvejais patariama tokias prekes įsigyti iš tarpininkų, kurie jau turi teisę prekėmis prekiauti ES teritorijoje.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.