...

Ar reikalingi kokie specialūs dokumentai, sertifikatai ir pan. norint eksportuoti malkas iš Lietuvos į Vakarų Europą?

Žinių bazė

2013.07.22

Kokia palankiausia juridinė forma užsiemant malkų eksportu į Vakrų Europą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-07-22 22:30

Specialūs dokumentai, tokie kaip sertifikatai, nėra būtini, tačiau gali būti reikalingi. Europos Sąjunga eina neteisėtos medienos ruošos ir su ja...

Publikavimo data: 2013-07-22 22:30

Specialūs dokumentai, tokie kaip sertifikatai, nėra būtini, tačiau gali būti reikalingi.

Europos Sąjunga eina neteisėtos medienos ruošos ir su ja susijusios prekybos ribojimo keliu, todėl norint tiekti medieną iš ne Europos Sąjungos valstybių reikėtų atsižvelgti į ET 2005 m. gruodžio 20 d. reglamento Nr. 2173/2005 (toliau – Reglamentas I) ir EP ir ET 2010 m. spalio 20 d. reglamentą Nr. 995/2010 (toliau – Reglamentas II), kurie numato, kad tam tikros medienos tiekėjų pareigos ir tam tikrų sertifikatų gavimas gali būti būtinas atsižvelgiant į minėtus reglamentus ir ES bei valstybių, ne ES narių, pasirašytas sutartis.

Kadangi ketinama eksportuoti iš vienos ES valstybės į kitą, šiuos santykius reguliuoja Lietuvos nacionalinė teisė, ES teisė ir priimančios šalies teisė.
Nei ES, nei Lietuvos teisė nenumato reikalavimų, kad eksportuojama mediena turėtų specialius sertifikatus.

Kita vertus, medienos eksportuotojas, remiantis Reglamentu II, turi pareigą taikyti išsamaus patikrinimo principą, pagal kurį eksportuotojas privalo įsitikinti, jog eksportuojama mediena yra gauta legaliai.
Nors pagal ES ir nacionalinės teisės normas specialių dokumentų nereiklaujama, eksportuojamo produkto pirkėjas gali pareikalauti, kad produktas turėtų tam tikrą sertifikatą, bet tai jau derybų ir susitarimo rezultatas.

Renkantis juridinio asmens formą reikia nusistatyti kriterijus, kurie aktualūs vykdant tokią veiklą. Eksportuojant medieną siūlyčiau steigti ribotos civilinės atsakomybės (t. y. už prievoles atsakoma tik juridinio asmens turtu) juridinį asmenį.

Populiariausios juridinio asmens formos šiuo metu yra uždaroji akcinė bendrovė ir mažoji bendrija. Steigiant uždarąją akcinę bendrovę reikia turėti bent 10 000 Lt įstatiniam kapitalui, o mažosios bendrijos steigimas yra greitesnis ir pigesnis, minimalus įstatinio kapitalo dydis nėra nustatytas.

Renkantis juridinio asmens formą taip svarbu atsižvelgti į mokesčių naštą, o ji priklausomai nuo juridinio asmens formos gali skirtis.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.