...

Ar privalu produkto etiketėje nurodyti gamintoją?

Žinių bazė

2014.03.26

Mūsų įmonė nori kitoje įmonėje užsakyti tam tikrą gaminį, kuris bus ženklinamas mūsų įmonės prekės ženklu. Dėl komercinių priežasčių mes nenorime, kad ant pakuotės būtų įvardinta įmonė gamintoja. Ar galima į prekybą išleist produktą, kurio etiketėje bus nurodytas tik užsakovas (mūsų įmonė) bei kilmės šalis, tačiau nebus nurodyta įmonė gamintoja?
Ačiū

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-03-26 04:23

Iš Jūsų klausimo nėra aišku keletas dalykų, kurie svarbūs tiksliam atsakymui – ar tai bus maisto produktas, ar ne, iš...

Publikavimo data: 2014-03-26 04:23

Iš Jūsų klausimo nėra aišku keletas dalykų, kurie svarbūs tiksliam atsakymui – ar tai bus maisto produktas, ar ne, iš kokios šalies produkto gamintojas – ES ar ne ES ir pan.

Jei tai būtų maisto produktas, pagal Higienos normą „Maisto ženklinimas“ be kita ko etiketėje privaloma nurodyti ES įsisteigusio gamintojo, pakuotojo ar pardavėjo pavadinimą bei išsamią informaciją apie kilmės vietą. Taigi etiketėje galima nurodyti Jūsų įmonės kaip pakuotojos ar pardavėjos (užsakovės) pavadinimą ir kilmės šalį.

Jei tai būtų nemaisto produktas, reikėtų daugiau informacijos apie patį produktą, kad būtų galima nustatyti, kokiai klasei jis priklauso ir kokie reikalavimai keliami tokių produktų ženklinimui.

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.