...

Ar pradedančiąjam naujienų portalui geriau pirmiausia steigti MB?

Žinių bazė

2013.07.03

Ketiname įteisinti 4 metus sėkmingai veikiantį naujienų portalą, kuris nėra komercinis, tačiau uždirba iš reklamų svetainės sąnaudoms ir autorių darbui padengti. Todėl norime sužinoti, kokia veiklos forma yra geriausia.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-07-03 12:03

Norime pabrėžti, kad jūsų nurodytą veiklą galima vykdyti pasitelkiant skirtingas teisines formas. Konkrečios teisinės formos pasirinkimas priklauso nuo jūsų siekiamų...

Publikavimo data: 2013-07-03 12:03

Norime pabrėžti, kad jūsų nurodytą veiklą galima vykdyti pasitelkiant skirtingas teisines formas. Konkrečios teisinės formos pasirinkimas priklauso nuo jūsų siekiamų tikslų ir poreikių.

Viena iš galimų alternatyvų yra mažoji bendrija (MB). Ši teisinė forma labai palanki pradedantiesiems verslininkams. Galima išskirti šiuos MB privalumus: ribota jos narių atsakomybė, t. y. nepasisekus verslui nariai rizikuoja tik savo įnašu, taip apsaugodami savo asmeninį turtą; netaikomas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas; nariai gali dirbti MB nesudarydami darbo sutarčių; galimybė savanoriškai pasitraukti iš verslo. Tačiau yra ir tam tikrų MB trūkumų: nariu gali būti tik fizinis asmuo (ne daugiau kaip 10); nėra nustatyta aiški balsavimo ir pelno paskirstymo tvarka; MB buhalterinė apskaita tik kai kuriais atvejais yra paprastesnė nei uždarosios akcinės bendrovės.

MB steigimo alternatyva – individualios veiklos pagal pažymą (IVPP) vykdymas. Užsiimdamas IVPP, asmuo gali gauti pajamų iš ūkinės komercinės veiklos nesteigdamas juridinio asmens. Ši veiklos forma labiausiai tinka smulkiajam verslui, ypač jei planuojama veikla nėra labai rizikinga, verslo ketinate imtis vienas ar planuojate samdyti nedaug darbuotojų, o verslo pradžiai nereikia pradinio kapitalo. Asmenims, siekiantiems vykdyti IVPP, už šios veiklos registravimą jokio mokesčio mokėti nereikia.

Jūsų konkrečiu atveju, jeigu naujienų portale būtų skelbiama trečiųjų šalių reklama, tai tokioms pajamoms būtų taikomas 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas.

IVPP vykdymo paprastumas atrodo patrauklus, tačiau plečiantis, įdarbinant daugiau žmonių ar ketinant pritraukti partnerių bei papildomą finansavimą, bus susiduriama su jos galimybių ribomis. Kalbant apie tinkamiausią verslo formą, jūsų pasirinktą veiklą galima vykdyti ir steigiant juridinį asmenį – mažąją bendriją, ir verčiantis IVPP.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.