...

Ar gvenamosios paskirties patalpa gali būti išnuomota verslui.

Žinių bazė

2014.04.28

Kavinė norėtų išsinuomoti dalį buto, kaip atskirą salę klientams. Ar reikėtų keisti buto paskirtį?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-04-28 23:30

Vadovaujantis „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašu“, gyvenamosiose patalpose neleidžiama vykdyti komercinės veiklos, išskyrus Aprašo...

Publikavimo data: 2014-04-28 23:30

Vadovaujantis „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašu“, gyvenamosiose patalpose neleidžiama vykdyti komercinės veiklos, išskyrus Aprašo 4 punkte nurodytą negamybinė veiklą, nedarančią žalos dviejų butų namo, daugiabučio gyvenamojo namo bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiam turtui ir gyvenamajai aplinkai, nepažeidžiančią trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų. Maitinimo paslaugų veikla nepatenka į apraše nurodytų išimčių sąrašą, todėl įrengti kavinę gyvenamosios paskirties patalpoje nėra galima ir tokiu atveju patalpų paskirtis turėtų būti keičiama.

Jeigu planuojate kavinei panaudoti tik dalį buto, tuomet turėtumėte suformuoti naujas patalpas (naują nekilnojamojo turto kadastro objektą) ir pakeisti jų paskirtį. Naujų  nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo procedūra nustatyta statybos techninio reglamento STR 1.12.08:2010 „Statinių naudojimo priežiūros tvarkos aprašas“ VII skyriuje. Jeigu nuspręsite, jog kavinės veiklai bus reikalingos visos bute esančios patalpos, tuomet turės būti keičiama viso buto paskirtis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymu, kavinės veikla turėtų būti vykdoma maitinimo paskirties patalpose, taigi būtent į tokią paskirtį patalpos ir turėtų būti keičiamos.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.