...

Ar galiu, turėdamas individualios veiklos pažymą, pirkti paslaugas iš asmens turinčio verslo liudijimą?

Žinių bazė

2013.06.24

Esu statybininkas, dirbu pagal ind. veiklos pažymą, atliekant vieną užsakymą, iškilo problema. Remontuojant senos statybos namą, be visų darbų, kuriuos turėjau atlikti, reikėjo pertinkuoti sienos dalį dekoratyviniu tinku, teisingiau stiklo dūžio tinku. Kadangi nesu tokio tinkavimo specialistas, suradau specialistą turintį verslo liudijimą. Jis šį darbą su savo įrankiais atliko per 4 dienas. Aš juo atsiskaičiau iš anksto sutarta suma, užpildant prekių, paslaugų pirkimo kvitą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-06-24 18:53

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 ,,Dėl verslo liudijimo išdavimo gyventojams tvarkos” (Žin., 2002, Nr....

Publikavimo data: 2013-06-24 18:53

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 ,,Dėl verslo liudijimo išdavimo gyventojams tvarkos” (Žin., 2002, Nr. 112-4992) nustatyta, kad gyventojui išduotas verslo liudijimas verstis kurios nors rūšies veikla suteikia teisę teikti paslaugas juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos yra ne didesnės kaip 15500 Lt per mokestinį laikotarpį ir tik tuo atveju, kai veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių.

Paslaugos gyventojams (tame tarpe, užsiimantiems individualia veikla), įsigijus paslaugų verslo liudijimą, gali būti teikiamos be apribojimų. Taigi, gyventojas, vykdydamas individualią statybos paslaugų veiklą pagal pažymą, turėjo teisę pirkti paslaugas iš asmens, turinčio statybos verslo liudijimą.

        Teikiant paslaugas individualią veiklą vykdantiems asmenims, svarbu yra tai, kad gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, veikla būtų savarankiška (gyventojų santykiai savo esme neturi atitikti darbo santykiams būdingų požymių).

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.