...

Ar galiu su verlo liudijimu išsinuomoti patalpas ir teikti blakstienų priauginimo paslaugas?

Žinių bazė

2013.08.15

Ar reikia dar kokių leidimų? Noriu išsinuomoti patalpas ir užsiimti tik blakstienų priauginimu ir antakių korekcijomis. Noriu sužinoti ar privalau turėti higienos pasą ir t.t. ar užtenka tik verslo liudijimo.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:27

Atsakydama į Jūsų klausimą noriu pažymėti, jog remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 
2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintomis...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:27

Atsakydama į Jūsų klausimą noriu pažymėti, jog remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 
2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintomis „Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėmis“, blakstienų priauginimo ir antakių korekcijų paslaugas yra leidžiama teikti ir pagal įsigytą verslo liudijimą. Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalies 7 punkto nuostatos, taip pat Lietuvos higienos normos 117/2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ nuostatos numato, kad užsiimant grožio paslaugų veikla, t.y. teikiant plaukų priežiūros paslaugas, veido priežiūros paslaugas, kūno priežiūros paslaugas, nagų priežiūros paslaugas, tatuiravimo paslaugas, ilgalaikio makiažo paslaugas, papuošalų vėrimo paslaugas ir kt. yra būtinas leidimas – higienos pasas, kuris liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų, išskyrus reglamentuojančių maisto saugą bei tvarkymą, reikalavimus. Todėl, atsižvelgiant į tai, kokią veiklą Jūs ketinate vykdyti, patalpoms, kuriose bus teikiamos paslaugos, bus papildomai reikalingas ir leidimas – higienos pasas, todėl vien verslo liudijimo nepakaks. Leidimas – higienos pasas suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla. Leidimas – higienos pasas taip pat papildomai liudija, kad numatoma vykdyti ūkinė komercinė veikla, vykdant ją numatytomis sąlygomis bei apimtimis, nesukels ar sukels tik minimalų neigiamą poveikį visuomenės sveikatai. Pažymėtina, jog tam, kad gautumėte leidimą - higienos pasą, patalpos, kuriose planuojate grožio paslaugų teikimo veiklą, turi būti ūkinės komercinės paskirties. Leidimo – higienos paso išdavimo tvarka yra nustatyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintose „Leidimų - Higienos pasų išdavimo taisyklėse“, kuriose teigiama, kad leidimus - higienos pasus išduoda Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldi teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga. Pareiškėjas, norintis gauti leidimą – higienos pasą, visuomenės sveikatos centrui apskrityje turi pateikti šiuos dokumentus: paraišką gauti leidimą – higienos pasą (Leidimų – Higienos pasų išdavimo taisyklių 1 priedas); juridiniai asmenys – registracijos pažymėjimą, fiziniai asmenys – asmens tapatybę įrodantį dokumentą; statinio (-ių), kuriame (-iuose) vykdoma ar numatoma vykdyti ūkinę komercinę veiklą, Valstybės įmonės Registrų centro išduotą pažymėjimą apie Nekilnojamo turto registre įregistruotus statinius ir teises į juos; dokumentą, įrodantį teisę naudotis patalpomis, kuriose numatoma vykdyti ūkinę komercinę veiklą. Taigi, norint teikti blakstienų priauginimo ir antakių korekcijos paslaugas pagal verslo liudijimą, yra reikalingas leidimas – higienos pasas.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.