Ar galima užregistruoti grožio salono pavadinimą neįkūrus įmonės?

Žinių bazė

2013.09.18

Sveiki, planuoju atsidaryti grožio saloną, tačiau pavadinimą norėčiau užregistruoti jau dabar, dar nesukūrus jokios įmonės. Ar tai įmanoma padaryti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-09-18 22:14

Laba diena, taip įmonės pavadinimą galima užregistruoti dar prieš steigiant juridinį asmenį. Tai galite padaryti artimiausiam Juridinių asmenų registro padaliniui...

Publikavimo data: 2013-09-18 22:14

Laba diena, taip įmonės pavadinimą galima užregistruoti dar prieš steigiant juridinį asmenį. Tai galite padaryti artimiausiam Juridinių asmenų registro padaliniui pateikę prašymą laikinai įtraukti į Juridinių asmenų registrą pavadinimą (forma JAR-5) arba užpildę atitinkamą prašymą internetu, prisijungus per Registrų centro savitarnos sistemą (http://www.registrucentras.lt/savitarna/). Už laikiną pavadinimo įtraukimą į Juridinių asmenų registrą turėsite sumokėti 56 Lt rinkliavą.

Laikinai į Juridinių asmenų registrą įtrauktas pavadinimas bus saugomas 6 mėnesius nuo prašymo pateikimo Juridinių asmenų registrui dienos. Jeigu per šį laikotarpį atitinkamas juridinis asmuo nėra įsteigiamas, juridinio asmens pavadinimo apsauga panaikinama.

Prieš teikiant prašymą registruoti juridinio asmens pavadinimą taip pat patartume pasitikrinti ar Jūsų pasirinktas pavadinimas nėra tapatus kito šalyje registruoto juridinio asmens pavadinimui (tai galite padaryti šiuo adresu: http://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.php) bei Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungoje registruotiems prekės ženklams (atitinkamos duomenų
bazės yra prieinamos šiais adresais: http://www.vpb.lt/index.php?l=lt&n=180 bei http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_SearchBasic?#).

Galiausiai norėtume pažymėti, kad Lietuvoje registruojamų juridinių asmenų, kurie nėra susijęs su užsienio juridiniais asmenimis, pavadinimai privalo atitikti lietuvių bendrinės kalbos normas.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.