Ar galima pristabdyti UAB veiklą?
2017.01.09
Šiuo metu UAB dirba trys žmonės po 0.5 etato (du akcininkai ir buhalteris). Veiklos nevykdo, pajamų neturi, skolų neturi. Ar įmanoma visiems išsidarbinti? Ką daryti, kad neturėti išlaidų, bet UAB visiškai neuždaryti?
Temos: Darbuotojai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Aušra Maliauskaitė-Embrektė
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Publikavimo data: 2017-01-09 13:58
Pagal 2000 m. liepos 13 d. Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymą Nr. VIII-1835 bendrovė privalo turėti visuotinį akcininkų susirinkimą ir vienasmenį...
Publikavimo data: 2017-01-09 13:58
Pagal 2000 m. liepos 13 d. Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymą Nr. VIII-1835 bendrovė privalo turėti visuotinį akcininkų susirinkimą ir vienasmenį valdymo organą − bendrovės vadovą, kiti darbuotojai įdarbinami pagal poreikį.
2004 m. balandžio 13 d. Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas Nr. IX-2112 numato, kad tais atvejais, kai mokesčių mokėtojas laikinai nevykdo veiklos jis gali būti laikinai atleidžiamas nuo mokesčių deklaracijos ir (arba) kitų teisės aktuose nurodytų dokumentų pateikimo. Pagal 2004 m. liepos 9 d. Valstybinės Mokesčių Inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos viršininko įsakymą Nr. VA-135 „Dėl mokesčių deklaracijų pateikimo, jų pateikimo termino pratęsimo ir mokesčių mokėtojų laikino atleidimo nuo mokesčių deklaracijų ir (arba) kitų teisės aktuose nurodytų dokumentų pateikimo“ mokesčių mokėtojas gali būti pripažintas veiklos nevykdančiu, jeigu: (i) nesudaro ir nevykdo jokių sandorių; (ii) nevykdo atsiskaitymų su ūkio subjektais; (iii) negauna pajamų (įskaitant pelno nesiekiančių vienetų gaunamą paramą), išskyrus mokesčių mokėtojo banko sąskaitose esamų piniginių lėšų palūkanas.
Jeigu įmonė atitinka aukščiau nurodytus kriterijus, nevykdančia veiklos ją gali pripažinti kompetentingas įmonės valdymo organas savo sprendimu. Priėmus šį sprendimą įmonė gali kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir pateikti prašymą laikinai atleisti nuo mokesčio deklaracijos ir (arba) kitų teisės aktuose nurodytų dokumentų pateikimo. Jeigu veiklą laikinai sustabdžiusi įmonė yra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojas, patenkinus prašymą atleisti nuo PVM deklaracijos pateikimo įmonė yra išregistruojamas iš PVM mokėtojų registro.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.