...

Ar galima dirbti vidaus ir lauko apdailos darbus pagal verslo liudijimą?

Žinių bazė

2013.07.29

Kokį variantą turėčiau pasirinkti ir kuris geriau: ar dirbti pagal verslo liudijimą ar pagal individualios veiklos pažymą, jei mano atliekami darbai pavyzdžiui buto remontas, fasado trinkelių klijavimas.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-07-29 15:00

Jūsų nurodyta veikla Jūs galite verstis tiek įsigydamas verslo liudijimą, tiek vykdydamas veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Šiuo atveju nurodyta...

Publikavimo data: 2013-07-29 15:00

Jūsų nurodyta veikla Jūs galite verstis tiek įsigydamas verslo liudijimą, tiek vykdydamas veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Šiuo atveju nurodyta veikla patenka į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 numatytą individualios veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, sąrašą. Verslo liudijimas – Statybos baigimo apdailos ir valymo darbai (EVRK klasės 43.31–43.34; įeina į EVRK klasę 43.39) – apima Jūsų nurodytas ir kitas panašias veiklas. Tuo tarpu įsigijus individualios veiklos pažymą, galima vykdyti daugelį ūkinės komercinės veiklos rūšių (išskyrus veiklas, kurias gali vykdyti tik juridiniai asmenys), taigi ir Jūsų nurodytą veiklą.

Vertinant mokamus mokesčius, atkreiptinas dėmesys, kad vykdant individualią veiklą mokami nemaži mokesčiai: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4 680 Lt/mėn.; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn. (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM – 21% (jei pajamos per metus viršija 155 tūkst. Lt). Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą reikėtų mokėti šiuos mokesčius ir įmokas: 1440 Lt mokestis metams (šis mokestis gali būti proporcingai apskaičiuotas ir trumpesniam laikotarpiui, jeigu verslo liudijimas būtų įsigyjamas trumpesniam laikotarpiui), VSD – 180 Lt/mėn; PSD – 90 Lt/mėn. Pažymėtina, kad mokesčių ir įmokų dydis gali keistis, jei asmuo, ketinantis įsigyti verslo liudijimą, yra dirbantis pagal darbo sutartį arba draustas valstybės lėšomis, sukakęs senatvės pensijinį amžių, neįgalusis ar pan. Pažymėtina, kad naudinga yra tai, jog prekybos verslo liudijimai yra pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui, skaičiuojamam dienomis. Trumpiausias laikotarpis yra viena diena.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.