...

Ar fizinis asmuo kaip rangovas gali atlikti statybos darbus pagal verslo liudijimą?

Žinių bazė

2017.01.24

Norime sudaryti statybos rangos sutartį dėl komunikacijų projektavimo ir montavimo žemės sklype su fiziniu asmeniu. Koks yra minimalus privalomas teisinis rangovo veiklos pagrindas: individuali veikla ar verslo liudijimas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-01-24 09:40

Gyventojas gali užsiimti savarankiška veikla, įsigijęs verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklai yra numatytas verslo liudijimas, arba įregistravęs individualią veiklą pagal...

Publikavimo data: 2017-01-24 09:40

Gyventojas gali užsiimti savarankiška veikla, įsigijęs verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklai yra numatytas verslo liudijimas, arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, jeigu įstatymai nenumato reikalavimo įsteigti juridinį asmenį (įmonę) ar sudaryti darbo sutartį.
Veiklos rūšių, kuriomis gali būti verčiamasi įsigijus verslo liudijimą, sąraše nenumatytas verslo liudijimas komunikacijų projektavimo ir montavimo darbams.
Komunikacijų projektavimo ir montavimo darbus žemės sklype, gyventojas galėtų atlikti įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą. Tačiau, prieš pradėdamas vykdyti šią veiklą, gyventojas turėtų pats pasidomėti ir išsiaiškinti šią veiklą kuruojančiose institucijose apie reikalavimus veiklai bei pasirūpinti visais veiklos vykdymui reikalingais leidimais ir/ar licencijomis (jei jie yra privalomi).
Pažymime, kad  gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, gali sudaryti rangos sutartis su kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis, jeigu jų veikla yra savarankiška ir neatitinka darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.