Internetinės svetainės atidarymas
2014.05.11
Laba diena, vystau kaimo turizmą. Norėjau atsidaryti savo internetinę svetainę. Kaip man įvertinti, kiek ji gali kainuoti ir kokios man reikėtų? Norisi pasireklamuoti, tačiau tai daugiau reprezentavimo klausimas. Galite rekomenduoti ir parašyti kokios išlaidos galėtų sudaryti? Gal yra nemokamų priemonių?
Temos: Finansai, Marketingas, Technologijos.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Eidmantas Ivanauskas
IT inžinierius
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
IT inžinierius
Publikavimo data: 2014-05-11 19:48
Prieš kuriant naują internetinę svetainę pirmiausia reikia užduoti klausimą sau – ar aš pajėgsiu sukurti visą svetainę pats? Ar man...
Publikavimo data: 2014-05-11 19:48
Prieš kuriant naują internetinę svetainę pirmiausia reikia užduoti klausimą sau – ar aš pajėgsiu sukurti visą svetainę pats? Ar man reikės pagalbos? Būtina įvertinti ir savo turimus finansus. Profesionalios kompanijos kurtas tinklalapio projektas bei jo įgyvendinimas gali gerokai ištuštinti Jūsų kišenę.
Renkantis bet kurį variantą reikėtų atsiminti svarbiausią dalyką – nešvaistykite pinigų neapsvarstę realių pakeitimų ar pačio proceso projektavimo. Nusiraminkite, paimkite lapą popieriaus ir pamąstykite ką norite parodyti klientui, kokią žinutę norite perduoti, kaip įsivaizduojate galutinį variantą. Taip pat atkreipkite dėmesį į Jūsų konkurentų svetaines, neskubėkite ir paieškokite įkvėpimo, pasisemkite idėjų. Labai keista, tačiau itin dažnai pasitaiko, kad klientas investuoja po kelis šimtus litų minimaliems pakeitimams, o kai jie galiausiai atliekami – nusprendžia, kad galutinis variantas yra netinkamas.
Jus veikiausiai domina mažų kaštų investicija, todėl kuo daugiau darbo vertėtų pasidaryti patiems. Tai tikrai ne problema! Bendrosios išlaidos – domenas (metams 25 LTL + PVM) ir svetainės talpinimas interneto paslaugų kompanijoje. Naudojant įprastinį svetainių talpinimą, kaimo turizmo tinklalapiui resursų užtektų tiek Jūsų tinklalapiui, tiek ir el. paštui. Taip pat siūlomos įvairios nemokamos paslaugos, pvz. nemokamas subdomenas ar nemokamas talpinimas. Prieš rinkdamiesi nemokamą paslaugą būkite atidūs – dažnai yra dedamos papildomos reklamos, todėl siūlyčiau netaupyti ir suteikti savo verslui gražų veidą.
Įsigiję talpinimo paslaugas, tačiau neturėdami ką talpinti – rezultato vis dar nepasieksite. Reikia apsvarstyti ar galite skirti atitinkamą pinigų sumą (bent 1000 – 3000 LTL) ir pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kurie tikrai galėtų Jums padėti. Rinktis privaloma atidžiai – pasitaiko „specialistų“, kurie atlieka prastos kokybės šabloninius darbus. Verta paieškoti žmonių, kurie turėtų gerą ir daug lankomą portfolio bei žinomą vardą.
Jeigu Jūs apsispręsite neleisti savo pinigų ir pasidaryti darbą patys – priemonių yra daug. Pradėkime nuo turinio valdymo: ar Jums reikės jį dažnai keisti, ar jis išliks statinis?
Jeigu Jūs planuojate dažnai redaguoti ir atnaujinti tinklalapio turinį, kelti nuotraukas beu naujienas – Jums reikėtų patogios TVS (Turinio valdymo sistemos). Viena populiariausių turinio valdymo sistemų – WordPress.
Jeigu Jūsų tinklalapis bus atnaujinamas itin retai – pasinaudokite paprasčiausiu tinklalapių kūrimo įrankių (Website Builder). Šis įrankis leidžia patogiai ir greitai susidėlioti savo tinklalapio dizainą ir hierarchiją.
Pasirinkus WordPress turinio valdymo sistemą dažniausiai galima jį įrašyti per internetinių paslaugų kompanijos duotą valdymo panelę. Jums reikės išmokti naudotis administratoriaus panele, tačiau kai tai viena iš populiariausių sistemų pasaulyje – internete apstu įvairių instrukcijų, tad greitai ją perprasite.
Galiausiai, kuriant bet kokio tipo svetainę svarbiausia yra atsižvelgti į projektavimą, nusistatyti tikslius norus bei lūkesčius ir tiksliai susiplanuoti išlaidas. Sėkmės!