Verslas neįgaliam asmeniui: kavos pardavimas iš mašinos
2016.09.17
Esu neįgalus asmuo (darbingumas 35%). Norėčiau imtis verslo: pardavinėti Lietuvoje įvairose susibūrimo vietose kavą iš specialios kavos pardavinėjimui skirtos mašinos. Kokių reikia leidimų, kur kreiptis, kiek tai kainuotų? Ar laisvai išduodami leidimai? Ir apskritai, nuo ko pradėti niekada neturėjus jokio verslo?
Temos: Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Živilė Baušienė
Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva
Publikavimo data: 2016-09-17 15:02
Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras...
Publikavimo data: 2016-09-17 15:02
Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras galite atlikti internetu VMI arba Registrų centro svetainėse. Kadangi Jūsų veikla būtų išvežamoji kavos prekyba, šią veiklą galite vykdyti ir turint tik verslo liudijimą, tačiau galite rinktis ir kitą teisinę formą.
Atsižvelgiant į tai, kad turite 35 proc. darbingumą, svarbu paminėti, kad prieš registruojant savo veiklą, pasidomėtume darbo biržos teikiamomis subsidijomis darbo vietos steigimui. Maksimali subsidijos suma, kurią galima gauti yra 15200 Eur. Tačiau, norint gauti šią subsidiją, būtina žinoti, kad ji suteikiama jei:
Esate bedarbis (Jūsų atveju neįgalusis), registruotas darbo biržoje;
Turite nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, jeigu toks būtinas darbo vietoms įsteigti ir išlaikyti ne mažiau kaip 36 mėn.;
Įsteigta (pritaikyta) darbo vieta turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 36 mėn.
Subsidija skiriama finansuoti darbo priemonėms ir techninės pagalbos priemonėms neįgaliesiems būtinoms darbo vietos funkcionavimui užtikrinti, pirkti, montuoti ir pritaikyti. Taip pat mokymui, kai steigiamai darbo vietai reikalingos profesinės kvalifikacijos ar kompetencija. Tai reiškia, kad galėsite išklausyti tam tikrus kursus, jie bus finansuojami. Subsidija taip pat gali būti skiriama finansuoti patalpų, reikalingų darbo vietai įrengti ir valdomų nuosavybės teise, remontui ir pritaikymui, tačiau svarbu žinoti, kad subsidija šiai išlaidų rūšiai negali viršyti 50 proc. visos subsidijos dydžio.
Pagrindinis leidimas, kurį turite gauti norint užsiimti kavos prekyba yra Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Šį pažymėjimą išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Daugiau informacijos apie šį pažymėjimą, jo išdavimo procedūras, terminus bei mokesčius galite rasti šiuo adresu. Prieš pateikiant prašymą reikia žinoti, kaip ketinate teikti paslaugas, kokiais įrenginiais bus tiekiama kava, kokios firmos aparatai, kaip bus įtaisomas kavos aparatas automobilyje ir t.t. Kuo detaliau žinosite, tuo geriau, nes lengviau ir greičiau galėsite gauti pažymėjimą. Rekomenduojame šiuo klausimu, prieš pildant prašymą pasikonsultuoti su pačia institucija, ką svarbiausia paminėti ir aprašyti prašyme. Taip pat būtinai paminėkite, kur planuojate vykdyti veiklą, kad žadate pardavinėti savo kavą, kad tai bus pardavinėjama renginiuose ir kitose viešose vietose.
Dar vienas svarbus leidimas, be kurio neturėtumėte teisės užsiimti prekyba viešosiose vietose ar renginių metu, yra leidimas prekiauti ir/ar teikti paslaugas viešosiose vietose. Šiuos leidimus išduoda savivaldybės, kuriose planuojate užsiimti kavos prekyba. Išsamesnę informaciją apie šį leidimą galite rasti šiuo adresu. Jei planuojate pardavinėti kavą ir renginių metu, svarbu paminėti, kad kartais šį leidimą išduoda renginių organizatoriai, kurie visiems renginio dalyviams patys gauna leidimus iš savivaldybės.
Taip pat norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad smulkaus ir vidutinio verslo ūkio subjektai (SVV), vykdantys veiklą ne ilgiau nei 5 m., gali pasinaudoti Verslo konsultantų tinklo (VKT) teikiamomis paslaugomis. Tai visoje Lietuvoje lengvai prieinama sistema, kuri sukurta, siekiant padėti SVV subjektams, jauniems verslams, auginti kompetencijas ir tuo pačiu – verslą. VKT tikslas – suteikti kokybiškas konsultacijas, tiems verslininkams, kuriems to labiausiai reikia – aktualia tema ir reikiamu laiku bei atsižvelgiant į sunkumus, su kuriais susiduria jaunas verslas. SVV subjektams, kurie vykdo veiklą pirmuosius metus ir kurie konsultuojasi verslo pradžios ir verslo plėtros temomis, kompensuojama dalis gautų paslaugų išlaidų sudaro net 100 proc. Daugiau informacijos apie šį tinklą rasite portale http://vkt.verslilietuva.lt