...

Siuvinėjimo schemų kūrimas ir rinkinių pakavimas, pardavinėjimas

Žinių bazė

2012.09.15

Noriu kurti ir pardavinėti siuvinėjimo rinkinius, kuriuose būtų viskas, ko reikia, tam darbui atlikti (medžiagos, siūlų, adatų, mano pačios kurta schema, ir t. t.). Patiriu daug sunkumų bandydama išsiaiškinti, kaip geriausiai tokią veiklą įteisinti ir kaip apginti savo kūrybos darbus (saugoti nuo platinimo internetu ir t. t.).

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-09-15 13:36

Siuvinėjimo schemą, piešinį, spalvas ir kitus išoriškai matomus elementus galima apsaugoti kaip dizainą. Dizainas – viso gaminio ar jo dalies...

Publikavimo data: 2012-09-15 13:36

Siuvinėjimo schemą, piešinį, spalvas ir kitus išoriškai matomus elementus galima apsaugoti kaip dizainą. Dizainas – viso gaminio ar jo dalies vaizdas, sudarytas iš gaminio ir (arba) jo ornamentikos specifinių savybių: linijų, kontūrų, spalvų, formos, tekstūros ir (arba) medžiagos.

Dizainas saugomas registruotas, todėl reikėtų parengti ir pateikti paraišką Valstybiniam patentų biurui. Tokia apsauga galiotų tik Lietuvoje. Pradinis dizaino registracijos galiojimo terminas yra 5 metai nuo paraiškos pateikimo dienos. Dizaino registracijos galiojimo terminas gali būti pratęstas iki 25 metų. Įregistruoto dizaino savininkas turi išimtinę teisę dizainą naudoti, leisti arba drausti kitiems asmenims be jo leidimo gaminti, siūlyti parduoti, parduoti, pateikti į rinką, importuoti, eksportuoti, kaupti ir naudoti bet kokius gaminius ar jų dalis, kurių dizainas nesudaro bendro įspūdžio, kuris skiriasi nuo įregistruoto dizaino.

Norint apsaugoti dizainą kitose valstybėse reikia teikti paraiškas registruoti dizainą tose valstybėse. Taip pat galima naudotis Bendrijos dizaino, kurio apsauga galioja visoje Europos Sąjungoje, teikiamais pranašumais.

 Pavieniais atvejais produktas gali būti saugomas ir kaip autoriaus kūrinys. Tuomet atskiros registracijos nereikia ir dizainas saugomas visame pasaulyje. Jeigu rinkinys turėtų simbolinį pavadinimą, jį būtų galima saugoti kaip prekių ženklą, pateikiant paraišką registruoti Valstybiniame patentų biure.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.