...

Prekyba žaislais internete

Žinių bazė

2013.11.09

Jeigu aš vežuosi naujus žaislus iš Anglijos ar reikia tiems žaislams kažkokių papildomų dokumentų? Pardavėjas išrašo tik sąskaitą faktūrą. Ar jos užtenka, kad galėčiau drąsiai prekiauti Lietuvoje? Ar reikia dar atskirai kiekvienam žaislui kažkokių sertifikatų iš gamintojo norint jais prekiauti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-11-09 16:40

Prekybą žaislais Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011-04-01 patvirtintas žaislų saugos techninis reglamentas, kuris tarp kita ko nustato ir...

Publikavimo data: 2013-11-09 16:40

Prekybą žaislais Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011-04-01 patvirtintas žaislų saugos techninis reglamentas, kuris tarp kita ko nustato ir prievoles žaislų importuotojams.

Žaislų importuotojui numatyta pareiga įsitikinti, kad gamintojas atliko atitinkamą žaislo atitikties vertinimo procedūrą, parengė techninius dokumentus, kad žaislas paženklintas reikiamu atitikties ženklu, kad prie žaislo pridėti reikiami dokumentai ir kad gamintojas tinkamai paženklino žaislą, pagal kitus reikalavimus. Kartu numatoma pareiga turėti ir esant poreikiui pateikti dokumentus, įrodančius aukščiau nurodytas aplinkybes. Kaip aukščiau nurodytas aplinkybes patvirtinantys dokumentai yra pateikiami: (1) Europos Bendrijos atitikties deklaracijos kopija bei (2) žaislo techniniai dokumentai. Siekiant prekiauti žaislais Lietuvoje Jums būtina iš gamintojo gauti šiuos dokumentus. Juos privaloma saugoti 10 m. po žaislo patekimo į rinką.

Kitos pagrindinės importuotojo pareigos, susijusios su prekyba žaislais:
Nurodyti savo pavadinimą, registruotą prekės pavadinimą ar ženklą, adresą, kuriuo galima susisiekti su importuotoju.
Užtikrinti, kad prie žaislo būtų pridėti nurodymai ir saugumo informacija lietuvių kalba.
Jei žaislas yra transportuojamas ar sandėliuojamas, užtikrinti, kad transportavimo ir sandėliavimo sąlygos nepakenktų žaislo saugumui.
Pašalinti arba susigrąžinti iš rinkos žaislą, kuris neatitinka saugumo reikalavimų.
Kitos pareigos.

Papildomai atkreipiame Jūsų dėmesį, jog atsakymas neapima klausimų, susijusių su vykdomos veiklos apmokestinimu, finansine apskaita bei su veiklos vykdymo formomis (individualia veikla, juridinio asmens steigimu ir kt.), kurie plačiai analizuojami kituose šioje skiltyje pateikiamuose atsakymuose.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.