...

Prekyba tarp individualia veikla užsiimančių asmenų

Žinių bazė

2013.06.22

Ar įsigijus prekybos verslo liudijimą ne maisto prekėms, išnešiojamoji ir išvežiojamoji prekyba, galima parduoti prekes individualia veikla pagal pažymą užsiimančiomis parduotuvėms. Norėčiau parduoti įvairius termosus ne vien fiziniams asmenims, bet ir parduotuvėms, mažmeninkams (kurie užsiima individualia veikla)? Jei ne, su kokiu verslo liudijimo veiklos rūšimi galima padaryti. Ar būtina man išsiimti individualią veiklą pagal pažymą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-06-22 14:44

Verslo liudijimų išdavimo taisyklės patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo...

Publikavimo data: 2013-06-22 14:44

Verslo liudijimų išdavimo taisyklės patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992; toliau – Nutarimas). Nutarime numatyta, kad prekybos verslo liudijimas nesuteikia teisės parduoti prekes juridiniams asmenims ir kitiems prekybine veikla užsiimantiems gyventojams (tiek įsigijusiems prekybos verslo liudijimus, tiek įregistravusiems individualią veiklą pagal pažymą).

Tuo atveju, kai norima veikla pagal Nutarimo nuostatas negali būti vykdoma įsigijus verslo liudijimą, tokią veiklą vykdyti gyventojas galėtų teisės aktų nustatyta tvarka valstybinėje mokesčių inspekcijoje įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, t. y., deklaruotos gyvenamosios vietos teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną, pateikęs užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą formą REG812 (Žin., 2013, Nr. 67-3390).

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.