...

Prekyba internetu konsignacijos pagrindais

Žinių bazė

2013.01.07

Norėčiau atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama konsignacijos (komiso) pagrindais (aprangos detalėmis, aksesuarais, suvenyrais ir pan.).
1) Ar galima tokią veiklą vykdyti pagal individualią veiklą pagal pažymą?
2) Jei taip, tai koks tuomet būtų EVRK kodas? Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą sąraše randu EVRK kodą 47.99 (Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse), tačiau jos aprašyme neįvardinta prekyba internetu, o EVRK kodas 47.91 (Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu) neįtrauktas į minėtą sąrašą.
3) Jei tokios veiklos negalima vykdyti pagal individualią veiklą pagal pažymą, koks tuomet turėtų būti teisinis statusas?
4) Ar vykdant prekybą konsignacijos (komiso) pagrindais galima pagal konsignacijos sutartį imti prekes iš fizinio asmens, neturinčio jokio teisinio statuso (pvz.: iš nedirbančios moters, mezgančios pirštines)? Kokiais dokumentais tuomet apiforminamas pinigų už parduotą prekę atidavimas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-01-07 17:09

1) Ar galima tokią veiklą vykdyti pagal individualią veiklą pagal pažymą? Taip, galima. 2) Jei taip, tai koks tuomet būtų...

Publikavimo data: 2013-01-07 17:09

1) Ar galima tokią veiklą vykdyti pagal individualią veiklą pagal pažymą?
Taip, galima.

2) Jei taip, tai koks tuomet būtų EVRK kodas?
Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą sąraše randu EVRK kodą 47.99 (Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse), tačiau jos aprašyme neįvardinta prekyba internetu, o EVRK kodas 47.91 (Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu) neįtrauktas į minėtą sąrašą.
Jūsų aprašytos veiklos atveju EVRK kodas būtent ir būtų 47.91 (užsakomasis pardavimas paštu arba internetu). Jūsų klausime nurodytas sąrašas skirtas veikloms, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą. Kadangi prekyba internetu galima tik individualios veiklos pagrindu (bet ne verslo liudijimo), minėtame sąraše ir nėra EVRK kodo 47.91.

3) Jei tokios veiklos negalima vykdyti pagal individualią veiklą pagal pažymą, koks tuomet turėtų būti teisinis statusas?
Kaip nurodėme atsakyme į 1-ąjį klausimą, Jūsų nurodytą veiklą galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą. Be abejo, jei turite daugiau santaupų, galite minėtą veiklą vykdyti per juridinį asmenį (mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę ar kt.).

4)  Ar vykdant prekybą konsignacijos (komiso) pagrindais galima pagal konsignacijos sutartį imti prekes iš fizinio asmens, neturinčio jokio teisinio statuso (pvz.: iš nedirbančios moters, mezgančios pirštines)? Kokiais dokumentais tuomet apiforminamas pinigų už parduotą prekę atidavimas?
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad bet koks pinigų gavimas laikomas asmens pajamomis. Gautos pajamos apmokestinamos pagal atitinkamas taisykles (priklausomai nuo to, ar asmuo yra įsigijes verslo liudijimą, ar įsiregistravęs individualią veiklą). Todėl Jūsų nurodytu atveju, prekių gamintojas (pvz., pirštines mezganti moteris) ar prekių teikėjas (pvz., moteris, norinti atiduoti į komisą dėvėtus drabužius) turėtų arba įsigyti verslo liudijimą, arba įsiregistruoti individualią veiklą. Pažymėtina, kad šiuo metu vykdyti veiklą pagal verslo liudijimą mokestine prasme yra kur kas palankiau negu registruoti individualią veiklą. Tačiau nekiekvienai  veiklai galima įsigyti verslo liudijimą. Kiekvienu atveju, reikėtų pasitikrinti, ar pageidaujama vykdyti veikla patenka į 2011-10-27 LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1261 patvirtintą “Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą sąrašą” (Valstybės žinios, 2011, Nr. 133-6316).

Perduodama prekes ir gaudama pinigus, prekių gamintoja ar tiekėja turėtų pateikti pinigų priėmimo kvitą (jei ji yra įsigijusi verslo liudijimą) arba išrašytą sąskaitą-faktūrą (jei ji yra įsiregistravusi individualią veiklą).

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.