...

Prekyba gyvomis gėlėmis prie kapų

Žinių bazė

2013.03.10

Ką reikia turėti norint pradėti prekybą gėlėmis? Norėčiau jomis prekiauti tik savaitgaliais prie kapų ir namuose . Ar reikia išsipirkti verslo liudijimą? Šiuo metu nedirbu,auginu vaikus,socialiai esu drausta.Ar man nenutrūks sveikatos draudimas įsigijus verslo liudijimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-03-10 16:39

Verslo liudijimų išdavimo taisyklės bei Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės...

Publikavimo data: 2013-03-10 16:39

Verslo liudijimų išdavimo taisyklės bei Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 (Žin., 2002, Nr. 112-4992; toliau – Nutarimas). Prekiauti pirktomis skintomis (gyvomis) gėlėmis bei iš jų padarytomis puokštėmis bei krepšeliais gyventojas galėtų įsigijęs verslo liudijimus „Prekyba (EVRK klasės 47.81; 47.82; 47.89; 47.99)“ ar „Prekyba tik ne maisto produktais EVRK klasės 45.32; 47.82; 47.89; 47.99; įeina į EVRK klasę 45.40)“.

Prekybos verslo liudijimas suteikia teisę prekiauti kioskuose, turgavietėse, užsiimti prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba, bei prekiauti gėlėmis nuo laikinųjų prekybos įrenginių, pastatytų patalpose. Prekybos verslo liudijimas nesuteikia teisės parduoti gėles juridiniams asmenims ir kitiems prekybine veikla užsiimantiems gyventojams.

Prekybos verslo liudijimai gali būti išduodami bet kuriam pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui, t. y. gyventojas gali įsigyti prekybos verslo liudijimą vienai, kelioms dienoms arba ilgesniam laikotarpiui. Prašyme turi būti nurodyta, kurio mėnesio kuriomis dienomis (pvz., savaitgaliais) bus prekiaujama.

Taigi, norint prie kapų ar namuose prekiauti skintomis gyvomis gėlėmis, pakanka įsigyti vieną iš nurodytų prekybos verslo liudijimų. Privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymas (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512; toliau – SDĮ). SDĮ 6 str. 4 dalyje išvardinti asmenys, kurie draudžiami valstybės lėšomis, pvz., vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų.

Pagal SDĮ 8 str. 3 dalį asmenys apdraustaisiais valstybės lėšomis laikomi nuo tokio statuso įgijimo dienos iki jo netekimo dienos. Pradėjus vykdyti veiklą pagal verslo liudijimą, vieno iš tėvų, auginančio vaiką iki 8 metų, taip pat vieno iš tėvų, auginančio du ir daugiau nepilnamečių vaikų, kaip asmens, draudžiamo valstybės lėšomis, statusas nenutrūksta. Tačiau, šie asmenys, įsigiję verslo liudijimą, papildomai turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas už išduoto verslo liudijimo galiojimo dienas ir tokią PSD įmoką gali sumokėti kartą per metus, ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 dienos.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.