...

Nuo ko pradėti norint prekiauti patalyne,pagal verslo liudijimą?

Žinių bazė

2013.09.21

Šiuo metu mąstau atidaryti parduotuvę prekiaujančia patalyne.
Patalpas reiktų nuomotis,kokius dar mokesčius turėčiau mokėti?
Nuo ko turėčiau pradėti?
Ar galėtų,reikalui esant mane kas pavaduoti darbo vietoje būtent dirbant su verslo liudijimu ?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-21 18:52

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad nuo 2012 metų gegužės mėn. 01 dienos išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia...

Publikavimo data: 2013-09-21 18:52

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad nuo 2012 metų gegužės mėn. 01 dienos išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę parduoti prekes tik gyventojams – tai reiškia, kad patalynę parduoti, vykdydama individualią veiklą pagal verslo liudijimą, galėtumėte tik gyventojams, ne juridiniams asmenims.

Dėl verslo liudijimo išdavimo turite kreiptis į mokesčių administratorių arba verslo liudijimai gyventojams gali būti išduodama ir elektroniniu būdu. Verslo liudijimo išdavimo gyventojams taisykles patvirtino LR Vyriausybė 2002 m. Lapkričio 19 d. Nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992). 

Nuo 2012-01-01 verslo liudijimą įsigijusio gyventojo vykdomoje individualioje veikloje turi teisę dalyvauti vienas iš šių fizinių asmenų: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas ar rūpintojas (iki 2011-12-31 veikloje galinčių dalyvauti minėtų šeimos narių skaičius ribojamas nebuvo). Fizinis asmuo gali dalyvauti veikloje tik tada, kai jis yra įrašytas gyventojui išduotame verslo liudijime. Gyventojas, pageidaujantis, kad jo vykdomoje veikloje dalyvautų ir kitas fizinis asmuo, šį asmenį turi nurodyti savo prašyme išduoti verslo liudijimą. Jeigu gyventojas to nepadarė iki verslo liudijimo išdavimo, tai jis gali papildomai pateikti prašymą dėl kito asmens įrašymo į verslo liudijimą jo galiojimu metu arba paduodamas prašymą pratęsti verslo liudijimą. Verslo liudijime nurodytas fizinis asmuo turi teisę dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje, kuriai įsigytas verslo liudijimas, kartu su juo ar jo nesant. Verslo liudijime nenurodytas asmuo negali dalyvauti verslo liudijime nurodytoje gyventojo vykdomoje veikloje.

Taigi jei norite, kad, vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą, Jums padėtų kitas asmuo, tai gali padaryti tik šeimos narys ir tik tokiu atveju, jei jis yra įrašytas į verslo liudijimą. Dėl verslo liudijimo išdavimo, kaip minėjau, turite kreiptis į mokesčių administratorių, kuris verslo liudijimą išduoda ne vėliau kaip per 4 darbo dienas nuo reikalingų dokumentų pateikimo dienos. 

Informacijos apie mokesčius, kai gyventojas vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą, rasite čia:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/403/Gaminiu-pardavimas-galerijoje-kokie-mokesciai

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.