...

Noriu prekiauti The body shop kosmetika

Žinių bazė

2013.10.07

Laba diena,

norėčiau prekiauti The body shop firmos originalia kosmetika ir H&M įmonės originalia produkcija . Ar reikalingi kažkokie specialūs šių firmų leidimai? Kokia teisinė forma tokiai prekybai būtų geriausia pasirinkti? Ar reikalingi Lietuvos institucijų leidimai, pvz. higienos ir pan.?

Ačiū už atsakymą

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-10-07 11:10

Laba diena, Lietuvos Respublikos įstatymai prekių ženklų savininkams suteikia išimtines teises į jų prekės ženklus bei jų naudojimą. Tai reiškia,...

Publikavimo data: 2013-10-07 11:10

Laba diena, Lietuvos Respublikos įstatymai prekių ženklų savininkams suteikia išimtines teises į jų prekės ženklus bei jų naudojimą. Tai reiškia, kad įregistruoto prekės ženklo savininkas turi išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti prekės ženklui tapatų ženklą tapačioms prekėms, uždrausti tokiu ženklu žymėti prekes ar pakuotes, disponuoti tokiu ženklu pažymėtomis prekėmis, jas importuoti ar eksportuoti. Taigi, pagal bendrąją taisyklę, prieš pradedant prekiauti žinomų prekių gamintojų gaminiais turėtumėte gauti asmenų, kuriems priklauso atitinkami prekių ženklai, leidimus.

Kitą vertus, aukščiau paminėta taisyklė nėra taikoma žinomų prekių ženklų gamintojų produkcijai, kuri su jų sutikimu jau yra teisėtai išleista kurioje nors Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) valstybėje, t.y. pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje iš prekės ženklų turėtojų oficialių tarpininkų teisėtai įsigytas žinomų gamintojų prekes yra leidžiama pardavinėti Lietuvos Respublikoje ir jokių sutikimų iš asmenų, kurių prekės ženklais yra pažymėtos šios prekės, tokiai veiklai nereikia. Visgi reikėtų pažymėti, kad paminėta teisių išsėmimo taisyklė aptariamu atveju bus taikoma tik toms prekėms, kurios yra įsigytos EEE teritorijoje. Tai reiškia, kad žinomo prekės ženklo turėtojas visais atvejais išsaugo teisę drausti Lietuvos Respublikoje perpardavinėti prekės ženklu pažymėtas prekes, kurios buvo įsigytos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijos Liaudies Respublikoje ir kitose EEE nepriklausančiose šalyse. Todėl, norint Lietuvos Respublikoje pardavinėti žinomų prekės ženklų gamintojų produkcija, kuri yra įsigyta ne EEE, reikėtų gauti prekės ženklo turėtojo sutikimą tokiai veiklai. Šis sutikimas galėtų būti suteiktas licencinės sutarties ar franšizės sutarties forma. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nusprendus Lietuvos Respublikoje perpardavinėti EEE įsigytas prekes, reikėtų įsitikinti ar šios prekės į EEE rinką tikrai buvo parduotos prekės ženklo turėtojo ar jo įgalioto asmens, priešingu atveju tokių prekių be prekės ženklo turėtojo sutikimo Lietuvos Respublikoje pardavinėti negalėsite.

Kalbant apie verslo vykdymui reikiamus Lietuvos institucijų leidimus reikėtų pastebėti, kad į Lietuvos Respubliką ne iš EEE erdvės įvežant kosmetikos gaminius apie šių gaminių pateikimą į EEE rinką privaloma notifikuoti, daugiau informacijos apie tai galite rasti šiuo adresu: http://vilniausvsc.sam.lt/paslaugos/kosmetikosgaminiunotifikavimas.

Renkantis veiklos teisinę formą reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį aspektų: planuojamą veiklos apimtį, papildomos darbo jėgos poreikį, veiklos riziką, planus pritraukti partnerių ar verslo vystymui imti kreditą bei kt. Jeigu verslo ketina imtis vienas asmuo finansuodamas jį savomis lėšomis, paprasčiausia būtų vykdyti individualią veiklą arba įsteigti individualią įmonę. Tuo tarpu ketinant verslą plėsti arba prisiimti daugiau rizikos, vertėtų pagalvoti apie mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės steigimą.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.