Noriu pradėti prekybą žymiais prekių ženklais
2016.02.27
Noriu pradėti prekybą Lietuvoje žymiais prekių ženklais (tarkime Gillette) juos importuodamas ne iš EU šalies, produktai pagaminti EU valstybėse, bet skirti prekybai ne EU šaliai (CE ženkliukas yra), ar nėra kokių teisinių „brando” intelektinės apsaugos taisyklių, ar importo apribojimo ir ar nereiks juos iš naujo sertifikuoti pagal EU standartus?
Temos: Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Giedrė Rimkūnaitė-Manke
Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”
Publikavimo data: 2016-02-27 14:55
Prekių ženklų teisinėje apsaugoje yra taikoma ženklo savininko teisių pasibaigimo taisyklė, pagal kurią ženklo savininkas negali uždrausti kitiems asmenims žymėti...
Publikavimo data: 2016-02-27 14:55
Tačiau aprašomoje situacijoje kalbama apie taip vadinamą paralelinį importą (angl. parallel import) arba pilkas prekes (angl. grey products). Yra įvairių nuomonių dėl tokios prekybos teisėtumo ir kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti atskirai. Tačiau kaip bendra taisyklė, kadangi prekės buvo išleistos į rinką už ES ribų, minėta ženklo savininko teisių pasibaigimo taisyklė greičiausiai nebus taikoma ir ženklo savininkas galės ginčyti tokią prekybą.