...

Norėčiau prekiauti Lietuvoje šildymo katilais, kaip?

Žinių bazė

2012.11.05

Norėčiau prekiauti Lietuvoje vienos įmonės šildymo katilais. Būčiau tos įmonės atstovas Lietuvoje. Nuo ko man pradėti visa tai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Premium

Publikavimo data: 2012-11-05 15:09

Klausime pateikta labai nedaug informacijos, todėl atsakymas irgi bus bendro pobūdžio. Manau vienas iš tokio verslo svarbių aspektų yra sutartis...

Publikavimo data: 2012-11-05 15:09

Klausime pateikta labai nedaug informacijos, todėl atsakymas irgi bus bendro pobūdžio. Manau vienas iš tokio verslo svarbių aspektų yra sutartis su tiekėju – išskirtimė (exclusive) teisė jį atstovauti Lietuvoje, o žiūrint į ateitį ir Baltijos šalyse, galbūt kitose regiono valstybėse. Būtų svarbu suprasti, kokią paramą tiekėjas skirs (reklaminę medžiagą, mokymus, inžinierių sertifikavimą, kt.) – jos pagalba būtų galima kurti pranašumą prieš kitus žaidėjus. Sutartis svarbi ir dėl to, kad joje gali būti reikalavimų jums – minimali apyvarta ar vienetų skaičius per metus.

Kitas aspektas – konkurentai. Šiuo atveju konkuruojama ne tik su kitais analogiškų poduktų tiekėjais, bet ir su pakaitinių produktų (pvz., dujų katilų) tiekėjais. Todėl siūlau labai gerai išsinagrinėti rinką, susidaryti platų žemėlapį kokią pasiūla jau yra, ir kokios nišos (įtariu, kad jos bus labai mažos ir dažniau susijusios su fiziniais veiksmais [atvežimo laiku, atstumu iki kitame mieste esančios parduotuvės) yra, į kurias būtų galima nusitaikyti.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.