...

Norečiau platinti bižuteriją, importuotą iš Kinijos, kokių leidimų reikėtų?

Žinių bazė

2013.09.11

Laba diena,
norėčiau Lietuvoje pardavinėti bižuterijos gaminius iš Kinijos, Pietų Korėjos (platinti parduotuvėms). Klausimas – kokius leidimus turėčiau susitvarkyti, gal yra kokių nors rekalavimų importuojant tokią produkciją, kas man papildomai kainuotų?

Iš anksto dėkoju už atsakymą,

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-09-11 11:40

Jei asmuo ketina importuoti dirbtinę (ne tauriųjų metalų ir ne brangiųjų akmenų) bižuteriją, jam jokie valstybės institucijų leidimai/licencijos nėra reikalingi....

Publikavimo data: 2013-09-11 11:40

Jei asmuo ketina importuoti dirbtinę (ne tauriųjų metalų ir ne brangiųjų akmenų) bižuteriją, jam jokie valstybės institucijų leidimai/licencijos nėra reikalingi. Tačiau asmuo užsakydamas bižuteriją iš trečiosios šalies (Kinijos ar Pietų Korėjos) turi atminti, kad už įvežamą produkciją teks sumokėti muito mokestį (jis dirbtinei bižuterijai iš Kinijos yra 4 proc.), bei importo pridėtinės vertės mokestį, kuris yra 21 proc.
Bižuterijos gaminiams iš Pietų Korėjos, pateikus atitinkamą muitinės reikalaujamą kilmės sertifikatą (kad produktas kilęs iš Pietų Korėjos), bus taikomas 0 proc. muito mokestis, tačiau šios prekės, kaip ir prekės iš Kinijos, bus apmokestinamos 21 proc. PVM.

Kadangi kiekviena ketinamos importuoti prekės detalė yra svarbi mokėtinam muito mokesčiui, kadangi prekės klasifikuojamos smulkiai, siūlytina dėl konkrečių prekių pasitarti su teisininkais arba kreiptis į Muitinės departamentą su konkrečia užklausa, nurodant prekės specifikaciją bei šalį, iš kurios ketinama ją importuoti.

Asmeniui, ketinančiam vykdyti didmeninės prekybos veiklą, vertėtų registruoti individualiąją veiklą (pajamos iš tokios veiklos bus apmokestinamos 5 proc. GPM tarifu). Pažymėtina, kad asmuo GPM mokėtų tik nuo pajamų, gautų iš bendrų pardavimo pajamų atėmus prekių įsigijimo/veiklos išlaidas (jei jas gali pagrįsti teisės aktų reikalavimus atitinkančiais dokumentais), arba atėmęs 30 proc. nuo bendro pajamų dydžio (netenkama teisės priskirti daugiau išlaidų, siekiant sumažinti apmokestinamųjų pajamų dydį), tačiau neprivalėdamas šio dydžio pagrįsti jokiais juridinę galią turinčiais dokumentais. Verta nepamiršti, kad asmeniui, pasiekusiam 155 000 Lt pajamų per dvylika mėnesių (neatskaičius išlaidų), tenka pareiga privalomai registruotis kaip PVM mokėtojui ir mokėti šį mokestį į biudžetą (21 proc.).

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.