...

Kur kreiptis ir kaip pradėti firminio ženklo prekybą?

Žinių bazė

2012.12.06

Turiu idėją prekiauti firmine kosmetika. Ji gaminama JAV. Į kokias įstaigas turėčiau kreitis,kad sužinočiau, ar yra šios kosmetikos atstovų Lietuvoje. Kokia turėtų būti veiksmų seka toliau?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-12-06 10:23

Norint pradėti firminio ženklo prekybą, visais atvejais siūlome kreiptis į prekių ženklo savininką su prašymu dėl leidimo tai daryti. Manytina, kad...

Publikavimo data: 2012-12-06 10:23

Norint pradėti firminio ženklo prekybą, visais atvejais siūlome kreiptis į prekių ženklo savininką su prašymu dėl leidimo tai daryti. Manytina, kad kreipusis su prašymu/pasiūlymu į prekių ženklo savininką dėl šių gaminamos kosmetikos prekybos galimybių Lietuvoje, galėtumėte gauti ir informaciją apie šios produkcijos platintojus Lietuvoje.

Gavus leidimą prekiauti firmine kosmetika iš JAV, prieš pateikdami kosmetikos gaminius į Lietuvos Respublikos rinką, pardavėjai privalo pranešti (notifikuoti) pateikdami raštu (paštu ar elektroniniu būdu ir pasirašytus elektroniniu parašu) arba faksu – Vilniaus visuomenės sveikatos centrui šiuos duomenis:

–        asmens, pateikiančio kosmetikos gaminį į Lietuvos Respublikos rinką (gamintojo ar jo platintojo, arba asmens, kurio užsakymu kosmetikos gaminys yra gaminamas, arba asmens, atsakingo už importuoto kosmetikos gaminio pateikimą į Europos Bendrijos rinką) vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą; juridinio asmens ar filialo pavadinimą, kodą, buveinės adresą, telefono, fakso numerius, elektroninio pašto adresą;

–        pateikiamų kosmetikos gaminių pavadinimus originalo ir lietuvių kalbomis;

–        kosmetikos gaminių gamybos pirmojo importo  į Europos Bendrijos rinką adresą. Šiuos duomenis galima pateikti užpildant (iš anksto arba atvykus į įstaigą) laisvos formos paraišką.

Notifikavimas trunka 3 darbo dienas nuo duomenų gavimo dienos. Valstybės rinkliava neimama.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad tuo atveju, jeigu prekiausite JAV kosmetika, kurią importuosite iš valstybės, kuri yra Europos Sąjungos narė, minėtos kosmetikos notifikavimas Lietuvoje nėra būtinas, kadangi prekės notifikavimas privalėjo būti atliktas ES šalyje, iš kurios Jūs importuotumėte firminę kosmetiką.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.