...

Kokia forma tinkama prekiaujant naudotomis automobilių detalėmis?

Žinių bazė

2013.11.15

Sveiki, norint prekiaut naudotomis autodetalėmis kokią verslo formą naudingiau pasirinkti ar individuali veikla ar būtina steigti įmonę? Patalpą planuoju nuomuoti. Kokie mokesčiai tuomet lauktų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Publikavimo data: 2013-11-15 21:00

Norint verstis Jūsų minima veikla tai galite padaryti arba įsteigtdami juridinį asmenį arba įregistruodami individualią veiklą pagal pažymą. Sprendimą, kokią...

Publikavimo data: 2013-11-15 21:00

Norint verstis Jūsų minima veikla tai galite padaryti arba įsteigtdami juridinį asmenį arba įregistruodami individualią veiklą pagal pažymą. Sprendimą, kokią verslo formą pasirinkti (kalbant apie Jūsų pasirinktą veiklos rūšį), priklauso nuo kelių esminių aplinkybių:

1. Veiklos apimties. Jūsų pasirinktai veiklos rūšiai steigti juridinio asmens nebūtina, tačiau derėtų atsižvelgti į veiklos vykdymo mastą. Jeigu Jūsų ambicijos didelės, ateityje ketinate plėstis ir pritraukti papildomo finansavimo bei prisiimti didelius įsipareigojimus – patogiau tai daryti įsteigus įmonę. Tačiau iš pradžių, kol verslas smulkus ir jeigu neketinama plėstis – galima apsiriboti ir individualia veikla.
2. Atsakomybės laipsnis, partnerystė. Turėkite omenyje, kad už verslo nesėkmes vykdant individualią veiklą reiktų atsakyti asmeniniu turtu. Jei veikla planuojate verstis su verslo partneriu (-e), dalintis pelną būtų patogiau įsteigus juridinį asmenį, tačiau jeigu dirbsite vienas, partnerių turėti neplanuojate ir / ar apsiribosite tiesiog kelių darbuotojų samdymų – paprasčiau viską daryti per individualią veiklą.
3. Veiklos vykdymo sudėtingumo laipsnis. Individuali veikla gali būti priimtinesnė ne tik dėl to, jog nereikia įstatinio kapitalo, tačiau taip pat ir dėl jos paprastumo: nereikia kurti juridinio asmens valdymo struktūros, atlikti kitų juridiniams asmenims būtinų formalumų, paprastesnis ir buhalterijos tvarkymas.

Vykdant individualią pagal pažymą, Jums reikėtų mokėti šiuos mokesčius:

1. Privalomojo sveikatos draudimo mokestį – 9% dydžio įmokos nuo 50% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų;
2. Valstybės socialinio draudimo mokestį (VSD) – 28,5% dydžio įmokos nuo 50% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų;
3. Gyventojų pajamų mokestį (GPM) – 5% nuo gautų pajamų.

Pažymėtina, jog individualios veiklos apmokestinamosios pajamos (suma, nuo kurios skaičiuojami mokesčiai) apskaičiuojamos kaip skirtumas tarp gautų (uždirbtų) ir tai veiklai patirtų išlaidų (leidžiamų atskaitymų). Išlaidos (leidžiami atskaitymai) turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus LR buhalterinės apskaitos įstatyme bei kituose teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus.

Alternatyva leidžiamiems atskaitymams gali būti pripažįstama suma, lygi 30% gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų. Tačiau ši alternatyva negali būti taikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens. Gyventojas, pasirinkęs apmokestinamąsias pajamas apskaičiuoti šia nustatyta tvarka, neprivalo turėti išlaidas pagrindžiančių dokumentų.

Daugiau informacijos apie verslo formas galite rasti čia http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/774/Kokia-verslo-forma-rinktis;
Daugiau informacijos apie skirtingų juridinių asmenų mokėtinus mokesčius rasite čia: http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/803/Daiktu-perdarytu-is-nereikalingu-daiktu-prekyba-internetu

Ekspertai

Darius Paulikas

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.