...

Ko man reikia norint prekiauti turguje prekėmis gyvūnams?

Žinių bazė

2012.11.26

Prekiaučiau savaitgaliais ir man šiuo metu yra 16 metų.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-11-26 19:58

Pažymėtina, kad prekiauti turguje galima tiek įsigijus verslo liudijimą, tiek vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Atsižvelgiant į tai, kad...

Publikavimo data: 2012-11-26 19:58

Pažymėtina, kad prekiauti turguje galima tiek įsigijus verslo liudijimą, tiek vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Atsižvelgiant į tai, kad prekyba norima vykdyti tik savaitgaliais, rekomenduojama įsigyti verslo liudijimą.

Prekyba prekėmis gyvūnams įeina į Ekonominės veikslo rūšių klasifikatoriaus 47.89 klasę – „kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“. Taigi šiuo atveju nurodyta veikla patenka į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 numatytą individualios veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, sąrašą.


Verslo liudijimas asmenims gali būti išduodamas tik nuo 18 metų, taigi būdamas nepilnametis asmuo įsigyti verslo liudijimo negali. Tačiau Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintose Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėse numatyta, jog verslo liudijimą įsigijusio gyventojo individualioje veikloje gali dalyvauti ir kiti fiziniai asmenys – jo sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas ar rūpintojas, su sąlyga, kad šie asmenys yra įrašyti išduotame verslo liudijime. Taigi šiuo atveju, verslo liudijimą galėtų įsigyti vienas iš tėvų ir nepilnametį vaiką įrašyti į liudijimą, kaip individualioje veikloje dalyvaujantį asmenį. Atkreiptinas dėmesys, kad tokiu atveju, gautas pajamas taip pat turėtų deklaruoti verslo liudijimą įsigijęs asmuo.

Pažymėtina, kad Jūsų atveju naudinga yra tai, jog prekybos verslo liudijimai yra pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui, skaičiuojamam dienomis. Trumpiausias laikotarpis yra viena diena. Taigi galite įsigyti verslo liudijimą tik savaitgaliams, kuomet ir vykdysite numatytą veiklą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.