...

Kaip atidaryti įmonę pardavinėjančia mašinas?

Žinių bazė

2013.11.10

Norėčiau sužinoti , ko reikia norint atsidaryti įmonę, kuri teiktų paslaugas – parvarytų mašinų iš Vokietijos pardavimas Lietuvoje?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-10 23:00

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad automobilių įvežimo į Lietuvą ir jų pardavimo veikla gali užsiimti tiek fiziniais asmenys įregistravę...

Publikavimo data: 2013-11-10 23:00

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad automobilių įvežimo į Lietuvą ir jų pardavimo veikla gali užsiimti tiek fiziniais asmenys įregistravę individualią veiklą, tiek ir juridiniai asmenys. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės aktai nenumato, jog tokiai veiklai vykdyti reikia gauti licenciją ar specialius leidimus.
Kalbant apie tinkamiausią juridinio asmens formą, ją renkantis, reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, atsakomybės apimtis, veiklos organizavimo struktūra ir pan. Remiantis išvardintais kriterijais galima įregistruoti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją.

Pažymėtina, jog individualiai įmonei įsteigti nereikia įstatinio kapitalo, jai taikomos supaprastintos buhalterinės apskaitos taisyklės, nebūtina sudaryti finansinės atskaitomybės, pakanka užpildyti mokesčių deklaraciją. Tačiau, individuali įmonė yra neribotos atsakomybės juridinis asmuo, kurios savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė, t.y. už įmonės skolas  savininkas atsako visu savo turtu. Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių savininkai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, reikalaujama mažesnių steigimo išlaidų, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Mažoji bendrija nuo uždirbto pelno moka 15 % arba 5 % pelno mokestį. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1000000 Lt, taikomas 5% pelno mokesčio tarifas.  Taip pat už kiekvieną bendrijos narį mokami privalomojo sveikatos draudimo bei privalomojo socialinio draudimo mokesčiai. Būtina atkreipti dėmesį, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. mažųjų bendrijų apmokestinimo srityje numatyti pakeitimai. Taigi atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite vykdyti prekybą kompiuteriais.

Kalbant apie mokesčius, taikomus įvežamoms prekėms iš Europos Sąjungos valstybių narių, atkreiptinas dėmesys, jog importo mokesčiai netaikomi prekėms, gabenamoms tarp Europos Sąjungos valstybių narių. Tačiau asmenims, vykdantiems bet kokio pobūdžio ekonominę veiklą, gali atsirasti prievolė registruotis pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais. Vienas iš tokių atvejų – jeigu Lietuvos Respublikos apmokestinamųjų asmenų už tiekiamas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas, vykdant ekonominę veiklą, bendra gauto (gautino) atlyginimo suma per pastaruosius 12 mėnesių viršijo 155 000 Lt, tai jie PVM įstatymo nustatyta tvarka turi įsiregistruoti kaip PVM mokėtojai, skaičiuoti ir mokėti į biudžetą PVM.

Konkrečią uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos ar individualios įmonės steigimo tvarkas atitinkamai nustato akcinių bendrovių įstatymas, mažųjų bendrijų įstatymas ir individualių įmonių įstatymas.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.