...

Internetinė prekyba kitoje Europos Sąjungos šalyje

Žinių bazė

2013.09.15

Planuojame atidaryti internetinę parduotuvę Vokietijoje. Prekės pardavinetume privatiems asmenims. Mums iškilo keletas klausimų:
1.Ar galima atidaryti internetinę parduotuvę pvz. Vokietijoje neatidarant ten įmonės, t.y.ar galime prekiauti tiekdami prekes tiesiai iš Lietuvos? Jei taip, tuomet, kokie būtų teisiniai reikalavimai – ar reikia tą svetainę kažkur registruoti toje šalyje, ar yra kažkokių specifinių kitų reikalavimų? Kokios šalies teisė būtų taikoma? Ar galime steigti internetinę parduotuve vokiečių kalba su .de domenu neįsteigus įmonės Vokietijoje?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-09-15 14:55

Pažymėtina, kad gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją...

Publikavimo data: 2013-09-15 14:55

Pažymėtina, kad gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją vykdyti ir užsienyje. Jeigu pagal Lietuvos ir Vokietijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatas Vokietijai yra suteikta teisė apmokestinti nuolatinio Lietuvos gyventojo Vokietijoje gautas individualios veiklos pajamas, tai Lietuvoje naikinamas tokių pajamų dvigubas apmokestinimas (t. y. šios pajamos Lietuvoje pajamų mokesčiu neapmokestinamos), jei gyventojas pateikia dokumentus, įrodančius pajamų ar jam tapataus mokesčio sumokėjimą Vokietijoje.

Norint vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą, reikia užpildyti nesudėtingą prašymą ir ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną pateikti jį VMI. Šiai veiklos formai taikomi mokesčiai ir įmokos:  valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%, PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Visgi siekiant tinkamai įvertinti prekybai Vokietijos Federacinėje Respublikoje ar atskirose Vokietijos žemėse (vok. Bundeslaender) keliamus reikalavimus (t. y. kokius dokumentus iš gamintojo reikia turėti, kokią verslo formą pasirinkti, kokių leidimų iį valstybės institucijų gali prireikti ir pan.) bei konkrečius taikomus mokesčius, rekomenduotume kreiptis į mokesčius Vokietijoje administruojančią instituciją bei kitas kompetentingas Vokietijos institucijas. Kadangi reikalavimai verslo vykdymui ar prekybai konkrečiomis  prekėmis skirtingose ES šalyse taip pat skiriasi, dėl veiklos neįsteigus įmonės Vokietijoje ir domeno registravimo klausimų taip pat reikėtų kreiptis į atsakingas Vokietijos institucijas arba Lietuvos konsultacines įmones ar teisininkus dėl išsamios Jūsų konkretaus atvejo analizės ir specialiai Jūsų situacijai tinkamo atsakymo.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.