...

Dėl reikalavimų norint įregistruoti mažąją bendriją, kurios tikslas – konsultacijų pardavimas

Žinių bazė

2013.11.11

1) Ar įmanoma sukurti mažąją bendriją, kurios teikiamas-parduodamas- paslaugas (produktą) sudarytų:
a) Konsultacijos tinkamos mitybos klausimais sportuojant (mitybos ištyrimas, įvertinimas, rekomendacinių valgiaraščių sudarymas ir t.t.) individualiai kiekvienam užsiregistravusiam asmeniui – bendraujant su juo tiesiogiai;
b) Privačių mitybos optimizavimo konsultacijų pardavimas internetu (užsisakant), su užsakovu bendraujant netiesiogiai;
c) Seminarų mitybos klausimais vedimas?

2) Ar steigiant mažąją bendriją ir pardavinėjant minėtą produktą, būtina gauti individualios veiklos pažymėjimą ir/arba kitus pažymėjimus/dokumentus? Jei taip, kokius patartumėte?

3) Ar įregistravus mažąją bendriją, minėtų paslaugų kainas galima nusistatyti individualiai ir jas keisti atsižvelgiant į paklausą (pagal mažosios bendrijos vidaus nustatus?)

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Publikavimo data: 2013-11-11 23:11

Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia mažosioms bendrijoms teikti konsultacijas mitybos klausimais, todėl šią veiklą vykdyti pasirinktu būdu (įsteigus juridinį asmenį) galėsite....

Publikavimo data: 2013-11-11 23:11

Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia mažosioms bendrijoms teikti konsultacijas mitybos klausimais, todėl šią veiklą vykdyti pasirinktu būdu (įsteigus juridinį asmenį) galėsite. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad individualią veiklą privalo registruoti tik tie asmenys, kurie ketina verstis individualia veikla, kaip ši yra apibrėžta įstatymuose. Įstatymai numato, kad individuali veikla yra savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Kitą vertus, veikla, kuri yra vykdoma per įsteigtą juridinį asmenį, net ir tuo atveju, kai juridinis asmuo teturi vieną dalyvį, individualia veikla nėra laikoma ir šiai veiklai juridiniams asmenims individualios veiklos registruoti nereikia. Taip pat reikėtų pastebėti, kad konsultacijų mitybos klausimais teikimas (kai tai nėra suprantama kaip gydytojo dietologo veikla) nėra licencijuojama ar kitaip apribota veikla, todėl šios veiklos vykdymui jokie specialūs reikalavimai nėra keliami.

Lietuvos Respublikos įstatymai taip pat paprastai neriboja ūkio subjekto teisės savarankiškai nustatyti jo teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių kainas, todėl savo paslaugų kainas taip pat galėsite nustatinėti pagal Jums patogią ir Jūsų klientams priimtiną kainodarą (pvz. kelti kainas didėjant paklausai ar jas mažinti paklausai sumenkus).

Ekspertai

Darius Paulikas

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.