...

Ar galiu parduoti prekes pirktas Ispanijoje?

Žinių bazė

2013.07.02

Verčiuosi individualia veikla. Ispanijoje nusipirkau prekiu ir turiu tik čekį. Ar galiu jas parduoti neturint sąskaitos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-07-02 16:00

Bendru atveju individualia veikla besiverčiančio gyventojo patirtos išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus LR BAĮ 13str., LR GPMĮ 18...

Publikavimo data: 2013-07-02 16:00

Bendru atveju individualia veikla besiverčiančio gyventojo patirtos išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus LR BAĮ 13str., LR GPMĮ 18 str. 8 ir 9 d.,  Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklėse bei kituose teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus.

Tačiau kai individualia veikla besiverčiantis gyventojas įsigyja prekes (paslaugas) iš užsienio vienetų ar užsienio gyventojų, išlaidas pagrindžiantys dokumentai turi atspindėti ūkinės operacijos turinį. Terminas „ūkinės operacijos turinys“ apima joje dalyvaujančius (ją vykdančius) subjektus, ūkinės operacijos objektą, atliekamą veiksmą bei kitas esmines ją apibudinančias sąlygas. Iš ūkinės operacijos turinio turi būti galima nustatyti, kas, kam, už kiek ir kokią prekę (paslaugą) pardavė.

Todėl jeigu iš dokumento (Jūsų atveju – čekio) galima aiškiai identifikuoti ūkinės operacijos turinį, reiškia, kad turimas dokumentas, tinkamai ir teisingai pagrindžiantis patirtas išlaidas, turi būti traukiamas į apskaitą, ir vykdydami individualią veiklą tas prekes galite parduoti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.