...

VMI pelno mokestis

Žinių bazė

2022.02.24

Parduodu traktorių, pirktą prieš 10 metų be PVM mokesčių. Pirkėjas nori pravesti į saskaitą 13000 eur už traktorių. Aš ūkininkas, bet ne PVM mokėtojas. Ar būsiu apmokestintas pelno mokesčiu?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-08-04 14:33

Ūkininko (ne PVM mokėtojo) gautų pajamų už parduoda turtą (traktorių) apmokestinimas priklauso nuo to, ar traktorius buvo priskirtas individualios veiklos...

Publikavimo data: 2022-08-04 14:33

Ūkininko (ne PVM mokėtojo) gautų pajamų už parduoda turtą (traktorių) apmokestinimas priklauso nuo to, ar traktorius buvo priskirtas individualios veiklos ilgalaikiam turtui (naudojamas Jūsų vykdomoje individualioje žemės ūkio veikloje ir deklaruotas Fizinio asmens pranešimo apie ilgalaikio turto ar jo dalies priskyrimą vykdomai individualiai ir / arba kitai ekonominei veiklai FR0457 formoje), ar nėra naudojamas vykdomoje žemės ūkio veikloje ir nedeklaruotas FR0457 formoje. Pajamos, gautos pardavus individualioje žemės ūkio veikloje naudotą traktorių (neatsižvelgiant į tai, jog nesate PVM mokėtojas), laikomos individualios veiklos pajamomis, kurios apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (pelno mokestį moka įmonės) bei Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje deklaruojamos kaip individualios veiklos ilgalaikio turto pardavimo pajamos (97 pajamų rūšies kodu). Jei leidžiamais atskaitymais pasirenkama priskirti faktines išlaidas ir traktoriui buvo skaičiuotas nusidėvėjimas, tai leidžiamiems atskaitymams galima būtų priskirti tik nenudėvėtą parduoto ilgalaikio turto dalį. Jei traktorius nebuvo priskirtas individualios veiklos turtui, būtų laikoma, kad pardavėte ne individualios veiklos (asmeninį) registruotiną kilnojamąjį turtą. Šiuo atveju, kai traktorius buvo įsigytas anksčiau negu prieš 3 metus iki jo pardavimo (prieš 10 metų), gautos pajamos būtų neapmokestinamos pajamų mokesčiu ir nedeklaruojamos.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.