...

Valstybinis darbas ir individuali veikla

Žinių bazė

2013.05.23

Sveiki, jei dirbu valstybinį darbą ir moku visus mokesčius, kokius mokesčius dar turėsiu mokėti, jei išsiimsiu individualios veiklos pažymą ir ar gali būti , kad tarkim sveikatos mokestį mokėsiu dvigubą?Valstybinis darbas – medicinos srityje, numatomas darbas pagal individualią veiklą – kelionių vadovas be pastovios sutarties su jokia kelionių agentūra ar kelionių organizatoriumi

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-05-23 21:28

 Asmuo, dirbantis valstybės tarnyboje užsiimti individualia veikla gali, tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 17...

Publikavimo data: 2013-05-23 21:28

 Asmuo, dirbantis valstybės tarnyboje užsiimti individualia veikla gali, tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 4 punkte numatyta, kad Valstybės tarnautojui neleidžiama dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, taip pat gauti už šį darbą darbo užmokestį ar atlyginimą, jeigu tai sukelia viešųjų ir privačių interesų konfliktą valstybės tarnyboje, sudaro prielaidas valstybės tarnybą panaudoti asmeniniais interesais, diskredituoja valstybės tarnybos autoritetą, kliudo asmeniui, einančiam pareigas valstybės tarnyboje, tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat kai tai yra darbas tose įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių atžvilgiu valstybės tarnautojas turi valdingus įgaliojimus arba kontroliuoja, prižiūri jų veiklą arba priima kokius nors kitus sprendimus dėl tos įmonės, įstaigos ar organizacijos, ir kai yra kitų aplinkybių, dėl kurių valstybės tarnautojai negali dirbti kito darbo ir gauti už jį darbo užmokesčio ar atlyginimo.

Dirbant valstybės tarnautoju bei užsiimant individualia veikla būtų mokamas gyventojų pajamų mokestis ir socialinio draudimo įmokos. Šių mokesčių ir įmokų mokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas bei Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymas.  Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 5 straipsnyje numatyta, kad pajamų mokesčio objektas yra gyventojo pajamos. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad individualios veiklos pajamoms taikomas pajamų mokesčio 5 procentų tarifas, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas iš vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių) – tokiu atveju būtų taikomas 15 procentų pajamų mokesčio tarifas. Kas yra laisvųjų profesijų veiklos, numatyta to paties įstatymo 2 straipsnio 35 dalyje.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.